Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874338

“Hayırseverlerimizce En Fazla Yatırım Yapılan İlçe Emirdağ’dır” bu söz Afyonkarahisar Eski Valisi Mustafa Tutulmaz’a ait. Vali Tutulmaz bu söz sarfettiğinde biz de Emirdağ 4 No’lu Zilfi-Ali Kuş Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışında idik. Hayırsever hemşehrimiz Ali Kuş merkezin açılışından sonra hayatını kaybetti. Kendisine bu vesile ile bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.
 İlçemiz Yeni Kacerli Mahallesi’ne yapılacak olan Anaokulu için geçtiğimiz Pazartesi günü Afyonkarahisar Valiliği’nde bir protokol imzalandı. Fidan-Ali Altıntaş çifti anaokulu yapımı için 1 milyon 300 bin TL. bağışladı. Şöyle bir düşündüğümüzde gerçekten Emirdağlı hayırseverler memleketlerine yaptıkları yatırımlarla birçok ili ve ilçeyi geride bırakıyor. Hayırseverler tarafından ilk etapta aklıma gelen ve ilçemize kazandırılan yatırımları sayıyorum; Ömer Halaç Diyaliz Merkezi, Prof. Dr. Nijad Bilge Gençlik Spor ve Kültür Merkezi, Kavaklar Elmas Camii (Keçili yolu), Zilfi-Ali Kuş 4 No’lu Aile Sağlığı Merkezi, Fazlı-Macide Halaç Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Ali Rıza ve Havva Kara Anaokulu, Metin-Zülbiye Sarı Anadolu Lisesi, Perihan-Kemal Çuna İlkokulu... Belirttiğim gibi bunlar ilk etapta aklıma gelen yatırımlar. Daha birçok yatırım hayırsever hemşehrilerimiz tarafından ilçemize kazandırıldı. Ve son olarak Pazartesi günü imzalanan protokol töreniy le Yeni Kacerli Mahallesi’nde Fidan-Ali Altıntaş Anaokulu ilçemize kazandırılacak. Yatırımın yanısıra birçok hemşehrimiz bu yatırımlar sayesinde evine ekmek götürüyor. Emirdağlı hayırsever hemşehrilerimizden Allah razı olsun.
Bazıları yurtdışında bazıları yurtiçinde yaşayan hayırsever hemşehrilerimiz sayesinde Emirdağ’a birçok yatırım yapılırken Sayın Valimizden ve yetkililerden bir ricam olacak. Birçok hemşehrimiz memleketine yatırım yaparken devlet yatırımlarında da Emirdağ’ın bir tık önde olması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin; yıllardır gündemde olan ancak bir türlü yapımına başlanamayan Emirdağ Devlet Hastanesi’nin yapımına bu sene başlanamaz mı? Emirdağlı hayırseverlerin bunca yatırımına karşılık devletimizin de Emirdağ’a pozi tif ayrımcılık yapması gerekmez mi? Çünkü Emirdağlı memleketine o kadar yatırım yaparken devletimiz de memleketimize daha büyük yatırımlar yapmalı diye düşünüyorum. Bilmem yanlış mı düşünüyorum...
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile