Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874320

Bir süredir ilimizde ve ilçemizde virüsle ilgili vakaların ciddi anlamda artış gösterdiğini biliyoruz. İlçemiz ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında hala ‘yüksek riskli bölge’de. Her geçen gün birilerinin karantinaya alındığını birilerinin maalesef virüsten dolayı hayatını kaybettiğini duyuyo ruz. Haberlerini yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta da belirttiğim gibi 6 Eylül yani Pazartesi’den itibaren aşısı olmayanlar PCR testi yaptırarak şehirlerarası yolculuk yapan otobüslere binebilecek. Alınan kararlar konser, sinema ve tiyatro gibi faaliyetler için de geçerli tekrar hatırlatalım.
Bunun yanısıra Eylül ayının ortalarından itibaren yeni kararların alınabileceği dün medyada yer aldı. Bu kararlar arasında lokanta-kafe gibi kapalı mekanlar ve kamu kurumlarında aşısızlara ayrı yer ayrılması, test zorunluluğunun AVM’leri de kapsaması gibi önlemler yer alıyor. Yine alınması düşünülen kararlar arasında parasız yapılacak PCR testlerinin, bir süre sonra paralı olarak uygulamaya konulması da gündemde. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte virüsle ilgili birçok yeni uygulamanın hayatımıza gireceği aşikar.
Geçtiğimiz hafta ilçemiz için önemli isimlerden Baki Durmaz ve Oktay Çıldır’ı kaybettik. Yine ilçemizin sevilen isimlerinden Berber Cafer de geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz isimlerden. Baki Durmaz, TBMM’de Afyonkarahisar’ı temsilen meclise giren son milletveki liydi. Durmaz’dan sonra Emirdağ yeni bir ismi Afyonkarahisar Milletvekili olarak meclise gönderemedi. Baki Durmaz son olarak 1991-1995 (Aralık) yılları arasında Meclis’te Afyonkarahisar Milletvekili olarak yer aldı. 1995’ten sonra Emirdağlı bir vekil Afyonkarahisar Milletvekili olarak mecliste yer almadı. Değişik illerden halen görevde olan Emirdağlı vekil veya vekiller olabilir ama ilimiz olan Afyonkarahisar’dan Emirdağlı vekil 25 yıldır yok. 2023’te ne olur bilemem... Bu vesileyle Baki Durmaz’a bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
Emirdağlı birçok ismin yakından tanıdığı Oktay Çıldır da geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz önemli isimlerden biriydi. Emirdağ için elini taşın altına koyan hayırsever, bir isimdi. Birkaç gün önce mevlidi vardı. Mevlidinde bir hemşehrimiz şunu söyledi; “Emirdağ köşetaşlarından birini kaybetti” gerçekten de Oktay Çıldır Emirdağ’ın köşetaşlarından biriydi. Allah gani gani rahmet eylesin.
Yine ilçemizin yakından tanıdığı bir isim olan Berber Cafer’i de geçtiğimiz hafta kaybettik. Berber Cafer de birçok kişinin yakından tanıdığı ve sevilen bir isimdi. Allah gani gani rahmet eylesin...
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile