Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874280

Hayat Eve Sığar uygulamasında bir süredir “düşük riskli bölge” olan ilçemiz artan vakalarla birlikte artık “yüksek riskli bölge”ye dönüştü. Yani vakalarda ciddi bir artış var. Dün ilçemiz Kaymakamı Bilici de ; “Aşılamada büyük bir oranı yakaladık, ancak tedbiri elden bırakmamak ge rekiyor. Şu anda virüs maalesef tekrar yayılmaya devam ediyor” diyerek muhtarlardan da aşı olmayanların ikna edilmesi için talepte bulundu. Virüsle ilgili herkesin merak ettiği soru ise tekrar kapanma olacak mı? Benim şahsi fikrim tekrar bir kapanmanın olmayacağı yönünde. Tabi burada önemli olan vaka sayılarındaki artış veya azalmalar. Önümüzdeki günlerde vaka sayıları ne olacak nasıl bir tablo ortaya çıkacak buna göre durum tekrar Bilim Kurulu tarafından değerlendirilecek. Şu anda bu konuyla ilgili birşey söylemek yanlış olur. Hakkımızda hayırlısı diyelim...
Geçtiğimiz hafta da belirttiğim gibi Emirdağ yavaş yavaş boşalıyor. Bu hafta ve önümüzdeki hafta birçok gurbetçi hemşehrimiz ilçemizden ayrılacak. Ancak, ilçemizin belli saatlerde hala kalabalık olduğunu görü yoruz. Bu kalabalık da birkaç hafta içinde iyiden iyiye azalacak. Emirdağ esnafı için iyi bir sezondu diyebiliriz. Özellikle bayram öncesi ve bayramdan sonraki birkaç gün içinde birçok yerde oturacak yer bile bulunamadı. Esnafın genel anlamda sezondan memnun olduğunu söyleyebilirim. Önümüzdeki sene ne olur pandemi biter mi yine böyle kalabalık olur mu şimdiden birşey söylemek yanlış olur diye düşünüyorum.
Çarşamba günü AK Parti Afyon Milletvekili Ali Özkaya ilçemizdeydi, CHP Milletvekili Burcu Köksal’ı sık sık ilçemizde ve sahada görüyoruz, dün İYİ Parti İl Başkanı ve İYİ Parti heyeti ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. 2023 Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri için siyasi partiler iyiden iyiye seçim çalışmalarına başladılar. Önümüzdeki aylarda bu çalışmalar hızlanacaktır. Milletvekillerini, siyasi parti il ve ilçe başkanlarını, Belediye Başkanlarını ve tüm siyasileri bundan böyle daha çok sahada göreceğiz diye düşünüyorum. Siyasi partilerde resmen olmasa da 2023 seçimleri için start verildi diyebiliriz. Bununla beraber 2023 seçimlerinde seçim barajının % 5’e düşürülmesi bu ara gündemde. AK Parti ile MHP’nin bu konuda anlaştığı haberleri basında yer alıyor. Bu konudaki gelişmeleri önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile