Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
424
Makale Görünüm Sayısı
1851754

Bugün Temmuz ayının dokuzu. İlçemiz nüfusunda gözle görülen bir artış var. Tabi trafikte de önemli bir hareketlilik var. Birçok gurbetçi hemşehrimizin ilçemize gelmesiyle beraber Emirdağ gün geçtikçe kalabalıklaşıyor. Yoğunlaşan trafikle beraber ilçemizde ortaya çıkan park sorunundan dolayı ilçemizdeki okulların bahçeleri de bundan böyle ücretsiz otopark olarak kullanılabilecek. Bununla ilgili Emirdağ Kaymakamlığı bir duyuru yaparak sürücülerin araçlarını ilçemizdeki okulların bahçelerine parkedebileceğini belirtti. İlçemizin önümüzdeki günlerde özellikle Kurban Bayramı öncesi iyice kalabalıklaşması bekleniyor. Geçen yıldan umduğunu bulamayan esnaf umarız bu yıldan umduğunu bulur.
Özellikle 7. ve 8. ay boyunca Emirdağ Belediyesi Zabıta ekiplerine de büyük görevler düşüyor. Hem gıda ürünleri denetimi hem de fiyat denetimi konusunda zabıta ekiplerinin bu aylarda çalışmalarını yoğunlaştırmaları şart diye düşünüyorum.
DARISI DİĞER ALANLARIN BAŞINA...
Geçtiğimiz haftabaşında Afyonkarahisar ve ilçemiz protokolü Ankara’daydı. Ankara’da düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın programına katıldılar. Sonrasında ilçemiz Belediye Başkanı bir açıklama yaparak; ilçemize 1 adet 500 seyirci kapasiteli spor salonu, 1 adet basketbol-voleybol sahası, 1 adet tenis kortu yatırımlarının imzası atıldı. İlçemizde sporla ilgili önemli yatırımlara imza atılıyor. Son yılların belki de en önemli spor yatırımları bu dönemde ilçemize kazandırılacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, benzer yatırımların diğer alanlarda da devamını diliyorum.
Virüsle ilgili son duruma baktığımızda Emirdağ ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında düşük riskli bölgede. Afyonkarahisar genelinde ise vaka sayısı 100 binde 41,52. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Afyonkarahisar’da nüfusun yüzde 59’unun en az bir doz aşısının yapıldığını duyurdu. İlçemizde de Uzun Çarşı girişinde sık sık aşı çadırı kurulduğunu görüyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi aşı hakkı olan ve randevu alamayan hemşehrilerimiz burada aşılarını olabilirler. Bunun yanısıra Emirdağ Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde, evde bakım hizmet araçları ile Covid-19 tedbirleri kapsamında sağlık ekipleriyle beraber ihtiyaç sahipleri, bakıma muhtaç ve evden çıkamayacak durumda olan vatandaşlarımızın aşıları evinde yapılıyor. Bunun için 0535 334 00 03 numaralı telefonu aramanız yeterli.
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile