Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874226

1 Temmuz itibariyle normalleşmede yeni dönem başladı. Dün başlayan yeni dönemle beraber birçok ya- sak da kalktı. Artık Pazar günleri de dahil sokağa çıkma yasağı tamamen kalktı. Bunun yanında düğünler saat 24.00’e kadar devam edebilecek ve düğünlerde yemek ikramı da yapılabilecek (15 Haziran’da başladı), yine düğünlerde kişi sınırı da kalktı. Kahvenelerde oyun oy- nanabilecek. Restoran ve lokantalardaki kişi sınırlaması da tamamen kalktı. Başta da söylediğim gibi 1 Temmuz’la beraber birçok yasak kalktı ama maske-mesafe-hijyen kurallarına yine riayet edilecek. Uzmanların korktuğu ise “Delta Varyantı” denilen yeni varyant. Birçok ülke Delta Varyantıyla beraber 4. dalgadan çekiniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, İstanbul başta olmak üzere 26 ilde görülen delta varyantı sayının 224’e çıktığını açıkladı. Özetle; yine maske-mesafe-hijyen kurallarına dikkat et- meliyiz. Hayat eve sığar uygulamasında Emirdağ “düşük riskli bölgede”. Temennimiz Sağlık Bakanı Koca’nın dediği gibi pandeminin ülkemiz gündeminden çıkması...
Geçtiğimiz hafta gazetemizde yer verdik. Emirdağ Belediyesi Kır Düğün Salonu geçtiğimiz hafta açıldı. İlçemizin önemli eksikliklerinden biriydi açık hava düğün salonu. Bu eksikliği Emirdağ Belediyesi gidermiş oldu. İlçemize bir kez daha hayırlı olsun.
Her yaz gündeme gelen bir diğer konudan bah- setmek istiyorum. Mesire alanı konusu. Özellikle gur- betçi hemşehrilerimizin yakındığı bir konu bu. Gurbetçi hemşehrilerimizin ilçemize geldiklerinde “Emirdağ’da ne var, Emirdağ’da nereye gideceğiz” gibisinden sorular zaman zaman hepinize sorulmuştur. Emirdağ’ın ‘Sakaryabaşı Tesisleri’ gibi bir tesisi bile yok deniliyor, konu açıldığında. Mesire alanı konusunda bir ara Pınarbaşı gündeme gelmişti. Ancak, Pınarbaşı’nın son hali malu- munuz. Yaz sıcaklarıyla beraber hem Emirdağ’da yaşayan hemşehrilerimiz hem de gurbetten gelen hemşehrilerimiz adeta serin serin oturabilecekleri bir yer arıyorlar. Bu konuda ne yapılabilir yani ‘mesire alanı’ olarak insanlar nereye gidebilir veya yeni bir mesire alanı oluşturulabilir mi, ilgililerin konuya el atmaları şart. Allah’tan serinlemek için Emirdağ Yaylaları var da insanlar haftasonları yayla- lara akın ediyorlar. Yayla yolunun yapılmasıyla Emirdağ Yaylaları turizme kazandırabilir mi bir düşünmek ve değer lendirmek lazım diye düşünüyorum.
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile