Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874252

Birçok kişi aynı şeyi söylüyor... Emirdağ tarihinin en kalabalık yedinci aylarından birini yaşayacak deniliyor. Aşının ve kapanmaların etkisiyle 5 binlere kadar düşen koronavirüs vakalarının önümüzdeki günlerde aşının etkisiyle daha da düşmesi bekleniyor. Ancak, virüste “delta varyantı” adıyla yeni bir mutasyonun ortaya çıktığı açıklandı. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca da dün yaptığı açıklamada bu varyantın Türkiye’de 134 kişide görüldüğünü belirtti. Umarız bu sayı artmaz...
Virüsle ilgili sokağa çıkma kısıtlaması 1 Temmuz Perşembe günü itibariyle sona eriyor. Yani sokağa çıkma kısıtlamasında son haftasonu bu Pazar. Bu Pazar yine son defa çıkma yasağı uygulanacak.
Aşılama ülkemizde, ilimizde, ilçemizde son hızıyla sürerken Salı günü ilçemiz Salı Pazarı girişine de aşı çadırı kurulduğunu gördük. Aşı hakkı olan ancak randevu alamayanlar önümüzdeki günlerde muhtemelen tekrar kurulacak olan aşı çadırında aşılarını olabilirler.
Yedinci aya sayılı günler kala ilçemiz Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada özet le; esnaflardan yol üzerlerine veya kaldırımlara yaya ve araç trafiğini engelleyecek şekilde reklam tabelası, teşhir amaçlı ürün vb. şeyler koymamaları istendi. İlçemizde özellikle yaz aylarında sık sık şahit olduğumuz bir olay. Esnaf, ürünlerini yolun ortasına kadar koymuş, yoldan geçecek insanlar yolu kullanamıyor. Özellikle kahvehane önlerine atılan masa ve saldalyelerin bazen kaldırımı da geçip yola kadar uzandığını görüyoruz. Bu konu yıllardır ilçemizde özellikle yaz aylarında gündeme geliyor ancak önemli bir adım atılmıyordu. Kahve önlerine atılan masa ve sandalyeler özellikle kadınların geçişi için önemli bir engel. Kadınlar, kaldırıma veya yola atılan masa ve san- dalyelerden sıkıntı yaşıyorlardı. Kaldırıma illa masa ve saldalye atılacaksa bunun bir standardı veya belli bir kuralı olmalı. Özetle; kaldırım genişse ve masa, sandal ye atmaya uygunsa tabi ki masa sandalye atılabilir. Ama tüm kaldırımın işgal edilmesini doğru bulmuyorum.
Sosyal medyada şimdiden izin için yola çıkanların olduğunu görüyoruz. Uçakla yurtdışından izine gelenlerin olduğunu da görüyoruz. Özellikle Kurban Bayramı önce sinde ilçemizde önemli bir yoğunluğun yaşanacağını şimdiden söyleyelim. Emirdağ esnafı umarım bu yıl yaz sezonundan umduğunu bulur...
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile