Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874219

Dün, Afyonkarahisar’da bir isim “Afyon’da bugün koronadan dolayı önceki gün hiç ölüm yaşanmadı. Günlük vaka sayısı 59’a düştü” şeklinde bir açıklama yaparak ilimizdeki durumun iyiye gittiği açıkladı. Bildiğiniz gibi 1 Haziran itibariyle düğünler başladı. Ancak, düğünlerde sayı sınırı vardı ve yiyecek-içecek ikramı yasaktı. 15 Haziran itibariyle düğünlerdeki sayı sınırı belli kurallara uymak şartıyla kalktı. Ayrıca yiyecek-içecek ikramı da serbest bırakıldı. Ancak hatırlatmakta fayda var haftaiçi ve cumartesi de dahil 22.00’den sonra sokağa çıkma yasağı devam ediyor.
Düğün sektörünün beklentisi 1 Temmuz itibariyle düğünlerde biraz daha normalleşmeye gidilmesi. Eğer 1 Temmuz itibariyle düğünlerde ve diğer tedbirlerde biraz daha gevşeme yaşanırsa; Temmuz’dan itibaren Emirdağ cadde ve sokakları eskiden olduğu gibi bir günde 15-20 düğüne evsahipliği yapacak. Düğün sektörü Emirdağ için özellikle yaz aylarında en önemli sektör diyebiliriz. Fotoğrafçısından, çiçekçisine, pastanecisinden, marketine kadar birçok esnafın düğün sektörünün hareketlenmesiyle beraber işleri açılacak. İnşallah beklenen olur ve Temmuz’dan itibaren biraz daha normalleşme olur.
Gelelim yukarda bahsettiğimin gerçekleşmesi için en önemli konuya. Aşı konusu... Geçtiğimiz hafta bahsetmiştim aşı artık Emirdağ’da. Aşı  artık sadece Emirdağ’da değil Gömü ve Davulga Sağlık Ocakları’nda da var. Aşılamada yaş sınırı 35’e kadar düştü. Temmuz’a kadar bu rakam biraz daha düşerse vakaların da düşmesiyle önümüzdeki günlerde tüm sektörlerde bir hareketlilik bekleniyor.
Bu yaz Emirdağ için ayrı bir hareketlilik bekleniyor. Geçtiğimiz yıl koronadan dolayı Emirdağ’a geleme yen birçok gurbetçi hemşehrimizin bu yaz Emirdağ’a gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal med yada gördüğüm bir paylaşım da bunu doğrular nitelikte.
Paylaşımı yapan arkadaşım; “Sadece Eskişehir Havaalanına 7. ay içinde 22.000 Emirdağlı yolcu gelecek. Antalya, İstanbul, Ankara ve diğer hava alanları  hariç arabaları ile gelecekler hariç” demiş. Tabi Türkiye’ye girişlerde aşı olanlardan PCR testi istenmiyor, aşı olmayanlardan yine test istenmeye devam edilecek.
Kısacası; önümüzdeki günlerde Emirdağ belki de tarihinin en kalabalık günlerini yaşayacak. Bekleyip, göreceğiz...
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile