Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874311

Ramazan’dan önce aşı hakkı bulunan bir yakınım Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde Pfizer/Biontech (Alman aşısı) aşısının ilk dozunu olmuştu. Sonrasında birkaç hafta önce 182’yi arayarak yine Afyonkarahisar’dan ikinci doz aşı için randevusunu aldık. Ancak, edindiğimiz bilgiden sonra aşıların Emirdağ’a geldiğini de öğrendik. 182’yi arayarak randevumuzu Afyonkarahisar’dan Emirdağ’a aldırdık ve Pazartesi günü Emirdağ Devlet Hastanesi’nde ikinci doz aşısını yaptırdık. Netice itibariyle; daha önce Alman aşıları için il merkezine gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız bundan böyle bu aşıları Emirdağ Devlet Hastanesi’nde olabilecekler. Tabii öncelikle 182’den veya MHRS’den aşı randevusu alınması gerekiyor. Merak edenler için belirteyim; aşının kısa süren bir kol ağrısı dışında herhangi bir yan etkisi görülmemiş. Merak edenlere duyurulur.
Birkaç gün önce Belçika’dan Türkiye’ye gelen bir hemşehrimizin sosyal medyada bir paylaşımını gördüm. Paylaşımın altında gurbetçi hemşehrimize “PCR testi istiyorlar mı” diye sorulmuş. Kendisi de 2 doz aşı olduğunu ve aşı olduğuna dair evrağı göstererek Türkiye’ye giriş yaptığını belirtmiş. Aşı olanlardan Türkiye’ye girişte PCR testi istenmediğini belirtmiş. Tabi aşı olmayanlardan yine PCR testi isteniyor demiş. Anladığım kadarıyla bu yıl 2 doz aşısını olup Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızdan sadece aşı kartı veya aşı evrağı istenecek. PCR test sonucu istenmeyecek. Aşılamanın Belçika, Hollanda, Fransa gibi ülkelerde iyiden iyiye hızlanmasıyla Emirdağ kalabalık bir sezon geçirecek diyebiliriz.
Geçtiğimiz Salı günü ilçemizde yağmur ve dolu yağışı oldukça etkili oldu. Yağmur ve dolu esnasında çekilen videolar ilçemizle ilgili sayfalarda yer aldı ve bazı vatandaşlar bu işten Belediye Başkanı’nın sorumlu olduğu yorumlarını yaptılar. Öncelikle yağan yağmur neticesinde oluşan sel doğal bir afet. Buna kimsenin yapabileceği birşey yok. Belediye Başkanı’nın da yapabileceği bir şey yok. Emirdağ’da altyapı yok, altyapıya yeterince önem verilmiyor gibisinden yorumlar yapılmış. Eğer bu konuda bir ihmal varsa mevcut Belediye Başkanı’ndan ziyade geçmiş Belediye Başkanlarının bu konuda sorumlu olduklarını düşünüyorum. Şimdiye kadar o kadar Belediye Başkanı geldi, geçti bu konuda neler yapıldı, neler yapılmadı bir düşünmek lazım. Mevcut Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun bu ko nudan sorumlu tutulmasını  doğru bulmuyorum. Bilmem yanlış mı düşünüyorum...
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile