Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874208

Ramazan Bayramı’nın ardından açıklanan (17 Mayıs-1 Haziran) kademeli normalleşme dönemiyle beraber haftaiçi sokağa çıkma yasağı 21.00’e uzatıldı, haftasonu sokağa çıkma yasağı ise yine Cuma günü yani bugün 21.00’den başlayarak Pazartesi günü 05.00’e kadar sürecek. Yani haftasonları sokağa çıkma yasağı halen devam ediyor. Bu noktada yine denetimlerin devam edeceğini belirterek okuyucularımızı uyarmak istiyorum.
Birçok kişinin tahminine göre vaka sayılarının 5 binin altına düşmesi ve Haziran ayının girmesiyle beraber sokağa çıkma yasakları da sona erecek. Ancak biz şu anda vaka sayılarını takip ediyoruz. Şu anda vaka sayıları 11 binin üzerinde seyrediyor, vefat sayısı ise 19 Mayıs itibariyle 233 kişi. Havaların ısınması ve aşılamanın artmasıyla beraber vaka sayısının 5 binin altına inmesi bekleniyor. Yani yaz aylarında bir rahatlamanın olması bekleniyor. İnşallah beklenen olur ve biraz rahatlarız. Tabi işin Emirdağ açısından bir de gurbetçi tarafı var. Geçen yıl virüs sebebiyle gurbetçi hemşehrilerimizin bir kısmı gelmedi veya geldiyse de tekrar kapanacak endişesiyle iznini kısa kesti. Umarız yaz aylarıyla beraber beklenen normalleşmenin ardından gurbetçi hemşehrilerimiz de ilçemize gelir ve Emirdağ bu yıl daha dolu dolu bir izin sezonu geçirir.
Birkaç gün önce ilimiz basınında yer alan bir konuya değinmek istiyorum. Kütahya Zafer Havalimanından İstanbul’a karşılıklı uçuşlar kısa bir süre önce başladı. Zafer Havalimanı yapılırken Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar düşünülerek yapılmıştı. Emirdağ açısından baktığımızda özellikle gurbetçilerin bu havalimanını tercih etmesi bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı. Bir dönem Brüksel-Zafer Havalimanı uçuşları gerçekleşti. Ancak, kısa bir süre içerisinde bu uçuşlar tekrar durdu. Şimdi birçok Emirdağlı Belçika’dan gelirken başta Eskişehir olmak üzere İstanbul, Antalya gibi havalimanlarını tercih ediyor. Bu noktada ilçemizdeki ve ilimizdeki yetkililerin Zafer Havalimanı’ndan; Brüksel, Charleroi, Lyon, Nice, Toulouse, Paris, Amsterdam (Schiphol) gibi havalimanlarına uçuşların başlaması Afyonkarahisar ve Emirdağ açısından çok önemli diye düşünüyorum. Zafer Havalimanının açılmasıyla Belçika, Hollanda, Fransa gibi Avrupa ülkelerindeki hemşehrilerimizin hem birkaç gün dinlenmek hem de memleketini ziyaret amacıyla tercihi Afyonkarahisar ve Emirdağ olacaktır ve bu durum ilimize büyük avantaj sağlayacaktır. Zafer yerine başka illerin havalimanlarını kullanan hemşehrilerimiz genellikle bu illerde kalmaktadırlar bilenler biliyor ve ne demek istediğimi anladılar bile...
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile