Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874207

7 Nisan’da açıklanan vaka sayılarına göre ülkemizdeki toplam koronavirüs vaka sayısı 54740. Tüm Türkiye’de vaka sayıları artışta. İlimizde ve ilçemizde de aynı artış sözkonusu. Nitekim birkaç gün önce açıklanan tabloya göre ilimizdeki vaka sayısı yüzbinde 153,21. Bu vaka sayılarının anlamı ise; yeni yasaklar. Geçtiğimiz hafta ilimizde ve ilçemizde sadece Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulandı. Aksine bir açıklama yapılmadığı sürece bu hafta da sadece Pazar günü için ilimizde ve ilçemizde yine Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Ancak önümüzdeki hafta Ramazan Ayı’nın girmesiyle beraber Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bunun yanında Ramazan ayı boyunca restoran, lokanta, kafe gibi yerler kapalı olacak. Bu işletmeler sadece paket servis olarak hizmet verebilecek. Yine Ramazan Ayı boyunca toplu iftarlar ve sahurlar yasak olacak. Alınacak olan yeni kararları da hep birlikte takip edeceğiz.
DİKKAT KAR YAĞIŞI GELİYOR!
Nisan ayı girdi bahar geldi derken bugün ilçemizde ve birçok ilde kar yağışı bekleniyor. Sıcaklıklar da dün geceden itibaren hissedilir derecede düşecek. Soğuk havanın önümüzdeki Salı’ya kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Salıdan itibaren hava sıcaklıkları ciddi derecede artıyor. Bu noktada özellikle tarımla uğraşan hemşehrilerimizin gerekli tedbirleri almaları gerekiyor.
EMİRDAĞ OSB BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
Geçtiğimiz haftaiçi ilçemiz OSB ile ilgili sevindirici bir haber geldi. İlçemize 10 milyon dolarlık yatırım için imzalar atıldı. Granit ve seramik üretimi yapacak olan firmaya ilçemiz Emirdağ OSB tarafından 200 bin metrekarelik yer temin edildi. Tabi fabrikanın hizmete girmesiyle beraber fabrika ilçemiz istihdamına da ciddi katkı sağlayacaktır. İlçemiz OSB’yle ilgili bir diğer sevindirici haber de doğalgaz konusunda geldi. İlçemiz OSB’de uzun çalışmalardan sonra doğalgaz temin edildi. Son birkaç yılda yapılan anlaşmalar Emirdağ OSB’nin önümüzdeki yıllarda gerçekten bölgenin parlayan yıldızı olacağını gösteriyor. Yeni fabrikaların hizmete girmesiyle beraber birçok yatırımcı da gözünü Emirdağ OSB’ye çevirecektir diye düşünüyorum. Bu konuda emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum. Emirdağımıza şimdiden hayırlı-uğurlu olsun...
 Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile