Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874238

İlimizde ve ilçemizde düşük seyreden vaka sayıları geçtiğimiz hafta açıklanan verilere göre biraz daha yükseldi. Kısıtlamalarla ilgili yetkililer sık sık uyarılar yaparken bir taraftan da normalleşme adımları konuşuluyor.
Dün saat 17.00’de Bilim Kurulu toplandı. Gazetemizin baskıya hazırlandığı saatlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu kararlarıyla ilgili henüz bir açıklaması yoktu. Bugün net olarak alınan kararlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Önümüzde önce ilkbahar sonrasında yaz ayları var. Mart ayıyla beraber şehirlere göre normalleşme adımlarının atılacağı duyurulmuştu. Öncelikle haftasonu ve haftaiçi uygulanan sokağa çıkma yasaklarında şehirlere göre bir gevşetmeye gidilebileceği belirtiliyor. Biz ler de açıklanacak olan kararları sabırsızlıkla bekliyoruz.
Emirdağ Salı Pazarı geçtiğimiz Salı kurulan pazarla beraber geçici bir süreliğine ilçemiz Atatürk Ortaokulu yanında bulunan Rıhtım Boyu’na taşınıyor. Bu süreçte ilçemiz halkı pazar alışverişi için Bolvadin Köprüsü yanında bulunan Rıhtım Boyu’na gidecek. Salı Pazarının üze rinin kapatılması Belediye Başkanı Koyuncu’nun konuşmalarında en çok bahsettiği projelerden bir tanesi. Geçmiş dönemlerde bu konuyla ilgili çeşitli duyumlar aldık ancak somut bir adım atılmadı. Emirdağ Salı Pazarı’nın üzerinin kapatılmasıyla pazarın daha düzenli ve daha kullanılabilir olacağını tahmin ediyoruz. Sebze pazarı bir noktada, bulgur pazarı bir noktada, yoğurt pazarı bir noktada olacak. Pazar, belirli bir düzen, intizam içine girecektir diye tahmin ediyorum. Proje beş ay sonra tamamlanacak ve hep birlikte Salı Pazarı’nın nasıl bir görünüme kavuştuğuna şahit olacağız. Şimdiden ilçemize hayırlı-uğurlu olmasını temenni ediyorum.
Geçtiğimiz haftabaşı yapılan açıklamayla ilçemizdeki çay ocakları açıldı. Ancak, özellikle kahvehane ve restoranlar da sabırsızlıkla açılacağı günü bekliyor. Zira, tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de hem kahvehane esnafı hem de restoranlar zor bir dönemden geçiyor.
Son olarak ; ilçemiz 15 Temmuz Şehitler Caddesi’ne yerleştirilen şehir tagı. Eskişehir Caddesi’ne yerleştirilen şehir tagı ve uygulanan ışıklandırmayla Eskişehir girişi güzel bir görünüme kavuştu. 15 Temmuz Şehitler Caddesi’nde de ışıklandırmalar yapıldı ve şehir tagı yerleştiriliyor. Şehire girenlerin unutamayacağı bir görünüm... İlçemize girişte insanların unutamayacağı bir görüntüyle karşılaşması akıllarda kalacaktır...
 Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile