Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874254

Öncelikle geçtiğimiz Cuma günü girdiğimiz 2021 yılının herkese önce sağlık sonrasında huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Herkes gibi bizim de temennimiz; 2021 yılının öncelikle ülkemizde sonra da tüm dünyada pandeminin sona erdiği hayatın normale döndüğü bir yıl olması. Zira; 2020 yılında gerek ilçemizde gerek ilimizde gerekse ülkemizde ve yurtdışında çok sayıda vatandaşımızı kaybettik maalesef. 2020 yılında hayatlarını kaybeden tüm hemşehrilerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim.
2020 VE 2021 YILININ DEĞERLENDİRMESİ
2020 yılı geride kaldı. 2020 yılını Emirdağ açısından değerlendirdiğimizde kısmen verimli bir yıldı diyebiliriz. Ancak, görünen o ki Emirdağ için 2021 yılı daha verimli bir yıl olacak. 2020 yılı itibariyle ilçemizin yüzde 40’ı doğalgaza kavuştu. 2021 yılında ilçemizin yüzde 70’inin doğalgaza kavuşması planlanıyor. Bunun yanı sıra 2021 yılında ilçemize yeni bir Hükümet Konağı yapılacak. Yine 2021 yılında ilimiz Valisi Sayın Gökmen Çiçek’in özellikle ilgilendiği Emirdağ Kadın Kültür Evi faaliyete geçecek. 2021 yılında ilçemiz Hürriyet Mahallesi’nde TOKİ 174 konutlu bir projeye başlayacak (ihale süreci başladı, önümüzdeki hafta ilanı yayınlanacak). Yine 2021 yılında Belediye tarafından yapımı devam eden Taş Konak isimli restorant hizmete girecek. 2020 yılında ilçemiz Eskişehir Caddesi ışıklandırılmış ve şehir tagı yapılmıştı. 2021 yılında ilçemiz 15 Temmuz Şehitler Cad- desi eski adıyla Konya Caddesi de ışıklandırılarak şehir tagı yerleştirilecek. 2021 yılının hayvancılık açısından önemi büyük zira ilçemiz 2021 yılı için “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesinde pilot bölge seçildi. İlçemiz Kaymakamı Sayın Osman Bilici’nin özellikle üzerinde durduğu projeyle ilgili ayrıntılı bilgiye ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden ulaşılabilir. Bunun yanı sıra ilçemizde 2020 yılında Milli Ağaçlandırma Günü’nde 55 bin fidan toprakla buluşmuştu. 2021 yılında da önemli miktarda fidanın toprakla buluşması planlanıyor. Benim ilk etapta aklıma gelenler bunlar... Daha neler var, neler yapılacak ömrümüz yeterse hepsini takip etmeye çalışacağız...
Son olarak, Salı günü ilçemiz Salı pazarı tekrardan açıldı. Belediye zabıta ekiplerinin aldığı önlemler çerçevesinde mesafe kuralına uygun olarak tezgahlar açıldı, pazara giden vatandaşlarımızın HES kodu sorgulandı ve bu kurallar çerçevesinde pazar yapıldı. Birçok kişinin söylediği gibi Salı günü etkili olan yağmurun da etkisiyle Salı Pazarı’nın pek tadı tuzu yoktu. Önümüzdeki hafta ve gelecek haftalarda esnaf, pazardan umduğunu bulur mu onu da bilemiyoruz.
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile