Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874268

İlçemizin sevilen isimlerinden Ahmet Alkan’ı yaşı küçük olan çocuklar dışında Emirdağ’da tanımayan yoktur. Çok eski dönemlerden bu yana ilçemiz siyasetinin renkli simaları arasında yer alan Ahmet Alkan birkaç yıl önce bir şiir kitabı çıkarmıştı. Geçenlerde bir cenazede karşılaşmıştık. Hal-hatır ettikten sonra ikinci şiir kitabını çıkarmak istediğini ve bununla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Böbreklerinde sıkıntı olduğunu biliyordum, tedavi için diyalize giriyordu. Bu dünyada alacağımız nefes bile sayılı. Bir bakıyorsunuz daha dün gördüğünüz bir yakınınız veya arkadaşınız ertesi gün bir sebepten hayatını kaybetmiş. Bu nedenle ahireti de ihmal etmemek ve dünya hayatına çok fazla kapılmamak lazım.
Ahmet Alkan’la birçok kez oturduk sohbet ettik. Sık sık gazetemize gelir, Emirdağ ile ilgili düşüncelerini, yapmak istediklerini, siyasetçilerin Emirdağ için neler yapması veya neler yapmaması gerektiğini anlatırdı. Bazen de başlardı; ben Belediye Başkanı seçilseydim Emirdağ’a şunu yapacaktım, işsizlikle ilgili şöyle projem vardı, Avrupa’yla ilgili böyle projem vardı derdi. Uzun uzun sohbet ederdik. Belediye Başkanı kim olursa olsun hangi görüşten olursa olsun Belediye Başkanı’na mutlaka söylemek istedikleri vardı. Bunun da sebebini şöyle açıklardı; bizim derdimiz Emirdağ Mustafa; Emirdağ, kalkınsın, büyüsün, gelişsin derdi. ‘Fabrikalar gelsin, yatırım gelsin... Yoksa ben ne yapacağım yarın hepimiz ölüp gideceğiz’ derdi. Kısacası; bana bu ilçede Emirdağ milliyetçisi on kişi söyleyin deseler bunlardan biri Ahmet Alkan olurdu. Allah taksiratını affetsin, mekanını cennet eylesin inşallah...
Bir diğer konu; ilçemiz Belediye Başkanı geçtiğimiz haftasonu Belçika’dan döndü. Orada birçok görüşme ve toplantı yaptı. Bu toplantılarda gurbetçilerin Emirdağ’dan az-çok ne istediğini ne beklediğini görmüştür en azından bununla ilgili önemli fikirler edinmiştir. Gurbetçiler izine geldiklerinde Emirdağ’da özellikle fiyatlarla ilgili sıkıntı yaşadıklarını söylüyorlar ama sanırım bu yıl bütün esnaflarda ve bütün işyerlerinde etiket zorunla hale gelecek. Bildiğim kadarıyla bunun denetlemesini de zabıta ekipleri yapacak. Zaten şu anda işyerlerinin önemli bir kısmında ürünlerde etiket uygulaması var. Ama 7. aya kadar etiketleme işi daha da artacak. Bu bağlamda Başkan’ın Avrupa ziyaretinin umarım Emirdağ’a önemli katkıları olur.
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile