Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874263

Afyonkarahisar Milletvekili Emirdağlı hemşehrimiz Baki Durmaz TBMM’de 19. dönem Afyonkarahisar Milletvekili olarak görev yaptı. Yani 1991-1995 yılları arasında. Aradan geçen 25 yıllık süreçte Emirdağ Afyonkarahisar’dan milletvekili çıkaramadı. Seçilebilecek bir yerden adayımız olmadı desek daha doğru olur. Tabi İstanbul’dan seçilen, Eskişehir’den seçilen Emirdağlı vekilleri neredeyse her dönem mecliste görü yoruz. Bugün merkez nüfusu itibariyle Afyonkarahisar’ın 4. büyük ilçesi olan Emirdağ ne yazık ki 25 yıldır meclise bir Emirdağlı vekil gönderemiyor.
Bunun birçok farklı sebepleri var. Ancak buradan çıkan tek bir sonuç var; Afyonkarahisar’da Emirdağlı siyasetçiler yeterince etkin değil. Etkin olsa idik; 25 yıllık süreçte bir vekilimiz mutlaka olurdu diye düşünüyorum.
İşte bu noktada Emirdağ’da siyasetle uğraşan isimlerin Afyonkarahisar’da da daha etkin görevlerde bulunması ve başarılı olması şart. Geçtiğimiz haftaiçi Yakup Yılmaz’ın AK Parti İl Teşkilat Başkanı olduğunu öğrendik. Yakub’u tanırım, AK Parti’nin kuruluşundan bugüne partinin birçok kademesinde görev aldı. Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı, ilçe Başkan Yardımcılığı yaptı ve son olarak da İl Teşkilat Başkanı oldu. Yakup Yılmaz’ın AK Parti İl Teşkilatında etkin görev alması Emirdağ için önemli bir fırsat. Önümüzdeki günlerde siyasette hangi gelişmeler yaşanır nasıl bir tablo ortaya çıkar bilemiyoruz ama Yılmaz’ın siyasi anlamda Emirdağ’a önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Bu vesileyle kendisini tebrik ediyor, yolunun ve bahtının açık olmasını diliyorum.
FATİH KAYACAN’IN AK PARTİ’YE KATILMASI
Geçtiğimiz Çarşamba günü komşu ilçemiz Bolvadin’in Belediye Başkanı Fatih Kayacan AK Parti’ye geçti, parti rozetini de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan taktı. Bolvadin’in yıllardır iktidarda hangi parti varsa onu desteklediği ve yerelde de o yönde seçim yaptığı konuşulur. Ancak işin aslının öyle olmadığını geçtiğimiz yerel seçimde gördük. Bolvadin halkı açık ara farkla bağımsız aday olan Kayacan’ı Belediye Başkanı seçti. Bu noktada; parti teşkilatlarının özellikle yerel seçimlerde doğru adaylarla seçime gitmesi hayati önem taşıyor. Peki Kayacan’ın AK Parti’ye katılmasının ilçemize bir etkisi olur mu? Ben böyle birşey olacağını düşünmüyorum, olursa da bunu zamanla göreceğiz.
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile