Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874337

Öncelikle 4 Şubat’ta Van’da meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği çığ faciasında hayatını kaybedenlere, sonrasında Çarşamba günü meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybeden 3 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Temennimiz daha fazla can kaybının yaşanmaması.
Gündem yoğun; Muharrem’in yaşadığı talihsiz olay, nüfusumuzun artması, EYAD’ın düzenleyeceği gece ve Bele diye Başkanı’nın Avrupa ziyareti, Organize Sanayiye kurulacak fabrika, şeker fabrikasıyla ilgili son gelişmeler liste uzayıp gidiyor. Genel anlamda iyi şeyler oluyor ilçemizde.
MUHARREM YILDIRIMER OLAYI
Muharrem’i bu ilçede tanımayan yoktur sanıyorum. Bana da bazen uğrar zaman zaman sohbet ederdik. Geçtiğimiz haftadan bu yana bir sürü söylenti bir sürü dedi kodu duyuyoruz. Son olarak ilçemiz Kaymakamlığı bugün dedikodulara son noktayı koydu. “Olayın başından beri takipçisiyiz ve bundan sonra da takipçisi olmaya devam edeceğiz” denildi. O açıklamada ayrıyeten Muharrem’in yoğun bakımda olduğu ve tüm masraflarının devletimiz tarafından karşılandığı belirtildi. Açıklamada   ‘sosyal med yadaki söylentilere kulak asmayın’ da deniliyor. İşin özeti; ‘Muharrem’in her türlü tedavisidir, ihtiyacıdır devlet olarak tarafımızdan karşılanıyor’ deniliyor.
EYAD ENGELLİ ARAÇLARI KONUSU
Geçtiğimiz hafta ilçemizde yaşayan engelli hemşehrilerimiz bize ulaştı. Belediye Rant Tesisleri içinde yer alan derneğe gittik. Üç engelli vatandaşımız; “bize EYAD engelli aracı verdi, biz bu araçlar bozulduğu zaman veya sıkıntı yaşadığımız zaman parça bulmakta zorlanıyoruz. Bu nedenle bu araçlar Türkiye’den alınsın istiyoruz. Hem de yerli ve milli olsun” şeklinde bir açıklama yaptılar. Aman Allah’ım sen misin bu haberi yapan bu köşe yazısını yazan. Belçika’da bir adam varmış eski başkan mıymış neymiş. Sosyal medyada bizi hedef gösterdi. Kendisini tanımam bilmem bir hukukum da yok. Yazıda adı sanı da geçmiyor. Artı şu anda adamın EYAD’la bir bağlantısı da yok. Adam yazmış “bu arkadaşa yorum yapın” falan gibisinden. Sosyal medyada adeta bizimle ilgili “linç” girişimi başlattı. Zaten adamın niyeti belli. Aklınca haberimizi kullanarak bizi hedef gösteriyor. Yazıyı okumadan konuyu bilmeden birçok kişi sosyal medyadan bize saldırdı. Tekrar ifade ediyorum bu konuda suç ihtiva eden mesajları yargıya taşıyacağız. Bunun dışındakileri de Allah’a havale ediyorum. Yorumlarda yazmışlar siz Emirdağ’a ne yaptınız falan gibisinden. Bu gazetenin sahibi Kazım Koyuncu, bu ilçede iki dönem İl Genel Meclis Üyeliği yaptı. Uzun bir yazıda Emirdağ’a ne ler yaptığını bir bir anlatırız. Konuyu şimdilik kapatıyorum. Şayet lüzum görürsem tekrar tekrar cevap vereceğim.
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile