Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
288
Makale Görünüm Sayısı
618367

Emirdağ’da ve Emirdağ dışında Emirdağ adını kullanan birçok dernek, vakıf vs. mevcut. Yıllardır ilçemizde gazetecilik yapan biri olarak derneklerin vakıfların toplantılarını takip ederim. Bu derneklerin, vakıfların şimdiye kadar ilçemize ne faydaları oldu deseniz birkaç konu dışında Emirdağ’a bir faydalarını görmedim.
Geçtiğimiz günlerde birincisi ilçemizde gerçekleşen toplantının ikincisi Eskişehir’de düzenlenmiş. Toplantıda bazı kararlar alınmış. Alınan kararlara gözattığımda Emirdağ için olumlu şeyler var. Ancak şimdiye kadar bu tür toplantılarda kararlar alındı, birşeyler söylendi, konuşuldu ama hepsi havada kaldı. Önümüzdeki günlerde bu toplantının üçüncüsü yapılacak bildiğim kadarıyla. Yine birçok şey konuşulacak, kararlar alınacak ancak iş icraata gelince ne olacak çok merak ediyorum. Daha önce yapılan benzer toplantılarda alınan kararlar gibi umarım alınan kararlar havada kalmaz. Emirdağ için somut adımlar atılır mı, atılmaz mı ne olur ne olmaz izleyip göreceğiz.
Emirdağ ile ilgili dernekler, vakıflar yıllardır birşeyler yapmaya çalışıyor ancak Emirdağ hala hızla göç veren ve küçülen bir ilçe konumunda. Başta da söylediğim gibi Emirdağ adını kullanan dernek ve vakıfların Emirdağ’a faydaları yok denecek kadar az. Bakalım bundan sonra birşeyler olacak mı?
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile