Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
282
Makale Görünüm Sayısı
604528

Emirdağlı olan herkes hayatında en az bir kez gitmiştir. Ama yüzmeye, ama halı-kilim yıkamaya ama piknik yapmaya. Nereden bahsettiğimi anlamıştırsınızdır. Pınarbaşı’ndan bahsediyorum. İlçemiz Hamzahacılı Köyü sınırları içerisinde bulunan Pınarbaşı’nın son hali görenleri gerçekten hayrete düşürüyor.
Yıllardan beri herkesin dilinde aynı şey var. Pınarbaşı yanıbaşımızdaki Sakaryabaşı gibi olamaz mı veya Belediye tarafından işletilemiz mi? Bununla ilgili geçmiş dönemde bir girişim olduğunu biliyoruz. Ancak sonrasında ne oldu ne bittiyse Pınarbaşı bir türlü bu ilçeye kazandırılamadı. O dönem siyasi sebeplerden dolayı Pınarbaşı’nın tamamlanamadığı iddia edilmişti.
Şimdi ise; Pınarbaşı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.  Şu anda Pınarbaşı’ndan Devlet Su İşleri sorumlu. Yani Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı. Bakan Yardımcılarından bir tanesi de ilçemizde de sık sık gördüğümüz Sayın Akif Özkaldı. Sayın Özkaldı aracılığıyla siyasilerin de gayretleriyle Pınarbaşı eski günlerine dönebilir diye düşünüyorum. Pınarbaşı konusu, Emirdağ’ın yıllardır bir türlü değerlendiremediği fırsatlardan sadece bir tanesi. Göreceğiz ne olacak, ne bitecek?
Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile