Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
282
Makale Görünüm Sayısı
604490

31 Mart seçimlerinin ardından 12 gün gibi kısa bir süre geçmesine rağmen ilçemizde hala seçimler gündem konusu. Bir taraftan yeni Başkan kimi işe alacak, kimle çalışacak veya nasıl bir ekip kuracak gibi sorular cevabını beklerken bir taraftan da insanların merak ettiği soru “Bakalım yeni Başkan Emirdağ’a neler yapacak” sorusu. Geçtiğimiz hafta dediğim gibi Koyuncu’nun Emirdağ’a neler yapacağını bu yılın sonuna kadar az-çok görebiliriz. Sorunun gerçek cevabını ise birinci, ikinci, üçüncü, dördündü ve beşinci yılların sonunda göreceğiz. Daha önce de dediğim gibi her dönem olduğu gibi bu dönem de yeni Başkan şu anda tebriklerle ve gelen giden misafirlerle ilgileniyor. Bekleyip, göreceğiz...
Seçimden önce defalarca dile getirdim defalarca kaleme aldım. ‘Emirdağ’da seçmen kime veya neye göre oy kullanıyor’ sorusunun cevabını aradık. Seçimden önce dediğimi 31 Mart’ta bir kez daha gördük. Emirdağ’da seçmenin birinci kriteri ne parti ne de proje. Tabi burada her ikisi de önemli kritirler ancak en önemli kriter adayların kimlikleri ve halkta buldukları karşılıkları. Bunu daha net daha açık bir şekilde tek cümleyle dile getirecek olursak; Emirdağ’da ve bu ülkenin birçok yerinde seçmen “gönüllere girebilen, gönül kazanabilen, gönül alabilen” adayı tercih ediyor. Gönle girmek ne demek peki; birincisi gönle girmek insanları samimi bir şekilde kucaklamak demek, kimsenin gönlünü-kalbini kırmamak demek, ikincisi samimiyet demek, üçüncüsü insanların size güvenini çok iyi bir şekilde sağlamak demek, istişare demek özetle; insanların sizi gönülden sevmesi ve size her halükarda güvenmesi demek. 31 Mart’ta ve daha önceki seçimlerde gördüğümüz ve anladığımız seçmen Emirdağ’da ilk kriter olarak “gönle girmeyi” alıyor. Sonrasında; belki partisine, belki projesine belki de diğer kriterlerine bakıyor. Bir önceki yerel seçimde Emirdağ’da ipi Milliyetçi Hareket Partisi göğüslemişti. Buradan da anlıyoruz ki parti, proje ve benzeri kriterler Emirdağ gibi küçük yerlerde seçmen için ikinci planda kalıyor.
Tabiki beş yıl sonrası için konuşmak şimdiden mümkün değil. Ancak Allah izin verir de beş yıl sonrasını görürsek; Emirdağ’da ipi yine gönüllere girmiş olan veya girecek olan Belediye Başkan Adayı göğüsleyecektir diye düşünüyorum.
Sağlıcakla kalın... Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile