Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
282
Makale Görünüm Sayısı
604494

Seçime sayılı günler kala Belediye Başkan adayları için hayati öneme sahip son 10 güne giriliyor.
Artık adaylar son çalışmalarını da bu 10 günlük süreçte tamamlayacak ve 31 Mart sabahı hepimiz sandık başına gideceğiz.
Benim en büyük temennim; önümüzdeki 10 günlük süreçte gerginliğin yaşanmaması ve huzur içinde 31 Mart sabahı seçime gitmek. Zira, geçtiğimiz hafta birilerinin birilerine sataştığını duyduk.
Seçimler gelir ve geçer. Adaylardan biri Belediye Başkanı olacak diğerleri üzülecek ancak 1 Nisan sabahı bu ilçede yaşayan insanlar yine yüzyüze bakacak ve birbirleriyle muhatap olacak. Bu yüzden yaşanacak olan bir gerginlikten dolayı veya söylediğimiz bir sözden dolayı 1 Nisan sabahı pişmanlık duyabiliriz. Bu nedenle önümüzdeki 10 günlük süreçte lütfen sakin olalım, kalp kırmayalım.
Gelelim adayların çalışmalarına. Bilindiği gibi geçtiğimiz Salı günü ilçemize Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen geldi. Büyükerşen, CHP seçim bürosunun önünde bir konuşma yaparak Barış Can’a destek istedi. Biz de herkes gibi gittik ve atmosfere baktık. CHP’nin hatırı sayılır bir kalabalığı vardı ancak seçime kadar ne olur ne biter sandıkta CHP ne yapar kimse tahmin edemiyor.
Geçtiğimiz Salı günü akşam Emirdağ Belediyesi de bir etkinlik düzenledi. 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Etkinlikleri kapsamında “57. Alay Vefa Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Akşam saatlerinde gerçekleştirilen etkinliğe Eskişehir ve Afyonkarahisar başta olmak üzere birçok ilçeden katılım oldu. Kalabalık mıydı? Evet kalabalıktı ancak maalesef o kalabalığı Emirdağ’da çok sık göremiyoruz. Özel bir etkinlik için insanlar ilçemize geliyor bir-iki saat kalıyor ve Emirdağ yine eski haline dönüyor.
Son olarak AK Parti’de durum ne diye baktığımızda. AK Parti neredeyse hergün bir bürokrat veya bir milletvekilini ağırlıyor. Milletvekilleri ve bürokratlar geliyor, AK Parti’nin seçim bürosunu ziyaret ediyor sonra da Serkan Koyuncu’ya seçilmesi halinde her türlü desteği vereceklerini söyleyerek Emirdağ’dan ayrılıyorlar.
Bakalım son haftada neler yaşanacak ve Emirdağ seçime nasıl bir atmosferde gidecek. Bekleyip, göreceğiz...
Sağlıcakla kalın... Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile