Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
282
Makale Görünüm Sayısı
604480

Yerel seçimler için çok kritik olan son 15 güne girilir ken tahminler, anketler havada uçuşuyor. Tabi ki; anketlerin ve tahminlerin bir hükmü yok. Seçimin galibi ancak 31 Mart akşamı belli olacak. Yok şu kazanır, yok bu kazanır seçmen tahminini söylüyor. İşte şöyle olursa şu isim kesin kazanır, yok böyle olursa onun işi olmaz gibi yorumları hemen hergün farklı farklı isimlerden duyuyoruz. Daha önce de söyledim yine söylüyorum Emirdağ’da partilerden ziyade adaylar ve adayların karakterleri ön plana çıkıyor. Yani yerelde seçmen partisinden ziyade adaya oy veriyor. Bunu daha önce yaşadık ve gördük.
Peki şu anda durum ne diye soracak olursanız, vatandaşın önemli bir kısmı seçimin özellikle iki aday arasında geçeceğini söylüyor. Adayın bir tanesine pek şans veren yok ki; kanımca da öyle. Sokağa çıkın değişik insanlara sorun kimin şansı var kimin şansı yok siz ler de az-çok görebilirsiniz. 31 Mart akşamına kadar bekleyeceğiz ve sonucu hep birlikte göreceğiz.
Yapılacak olan seçimle Emirdağ halkı 5 yıllık yöneticilerini seçecek. Bu nedenle seçmenin tüm adayları dikkatle gözden geçirmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Burada kriterler neler diyecek olursanız; tüm adayları gözünüzün önünden geçirin bu 5 yıllık süre içerisinde hangi aday Belediye Başkanı seçilirse o koltuğun hakkını gerçekten verir. Koltuğun hakkını vermek derken; önümüzdeki 5 yılda hangi aday Emirdağ’a hizmet getirir, hangi aday Emirdağ’ın önemli adımlar atmasını sağlar, hangi aday Emirdağ’dan göçü önler, hangi aday özellikle gurbetçilerin Emirdağ’da kalmasını sağlayacak doğalgaz konusunda önemli adımlar atar ve en kısa sürede Emirdağ’ın önemli bir kısmının doğalgaza kavuşmasını sağlar... Bu soruları bu şekilde uzatıp gitmek mümkün işin özeti şu; hangi adaya oy verirsek iyi ki bu adamı Belediye Başkanı yapmışız Emirdağ’ı 5 yılda nereden nereye taşıdı diyerek memleketimizin geldiği noktayla gurur duyarız... Kararı verecek olan da sandıkta bunu gösterecek olan da Emirdağ halkı... Önemli olan seçimden sonraki 5 yıl içinde “keşke şuna verseydim de böyle olmasaydı” dememek.
Sağlıcakla kalın... Allah’a emanet olun...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile