Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
282
Makale Görünüm Sayısı
604498

Ülkemizdeki yerel seçimlere aylar kala partiler yerel seçim hazırlıklarını iyiden iyiye hızlandırmaya başladı. AK Parti’de, CHP’de, MHP’de adayların yılbaşından önce açıklanması bekleniyor. Yani önümüzdeki 2 aylık süreçte Belediye Başkan Adayları açıklanmış olacak. İlçemizde de adaylık için gerek AK Parti’den gerekse CHP’den isimler geçiyor. Bekleyip süreci takip edeceğiz...
Ülkemizdeki seçimlerden ziyade şu anda Avrupa’da yaşayan birçok gurbetçi hemşehrimiz Belçika seçimlerinin sonuçlarına odaklanmış vaziyette. Bu pazar yani yarından sonra Belçika’da yaşayan onbinlerce hemşehrimiz sandık başına gidecek. Tabi bu yarışta onlarca Emirdağlı aday da sandıklardan çıkacak sonuçlara göre belirli görevlere seçilecekler. Tüm Türkiye’de Avrupa’da en çok yaşayanı olan ilçelerden birisi Emirdağ. Zaman zaman dile getiriyoruz ancak ilçemiz ne yazık ki bu avantajını bir türlü değerlendiremiyor. Avrupa Birliği fonlarından ülkemizdeki birçok il ve ilçe yararlanabiliyorken Avrupa’da onbinlerce yaşayanı olan Emirdağ bu avantajı değerlendiremiyor.
Belçika’da oy kullanacak olan hemşehrilerimizden oy kullanırken memleketleri olan Emirdağ’ı da özellikle dikkate almaları gerekir diye düşünüyorum. Adayların Emirdağ ile bağları nasıl, Emirdağ için de Avrupa’dan birşeyler yapabilirler mi bunlar da oy kullanacak hemşehrilerimizin kriterleri arasında olmalı. Zira; her ne kadar Belçika’da yaşamış olsalar da birçok hemşehrimiz izninin belli bir kısmını Emirdağ’da veya köylerinde geçiriyor. Emirdağ’a gelen veya gelecek olan hizmetlerden bir-iki ay boyunca Belçika’da yaşayan hemşehrilerimiz de faydalanmakta. Belçika ve diğer Avrupa ülkelerindeki seçilmişlerin şimdiye kadar Emirdağ’da belli makamları ziyaret ederek resim çektirmelerinden başka Emirdağ için somut bir hizmette bulunduklarını göremiyoruz. Resimler çekiliyor, ziyaretler yapılıyor ama ortada Emirdağ için bir hizmet yok maalesef. Onbinlerce hemşehrisi Avrupa’da yaşayan Emirdağ ne yazık ki bu konuda istediğini alamıyor. Yukarda da bahsettiğim gibi Avrupa Birliği fonları, kardeş belediyeliklerle hem bağlar güçlendirelebilir hem de Emirdağ için somut hizmetler yapılabilir diye düşünüyorum.
Hayırlı cumalar dileklerimle sağlıcakla kalın...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile