Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
282
Makale Görünüm Sayısı
604487

Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin 24 Haziran’da yapılacağını açıklamasının ardından ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde bir anda seçim hareketliliği yaşanmaya başladı.
Peki biz Emirdağlılar bu seçimde kendi ilimizden yani Afyonkarahisar’dan meclise bir Emirdağlı gönderebilecek miyiz? Aday adaylarına baktığımız zaman Afyonkarahisar’dan 2 tane milletvekili aday adayımız var. Her ikisi de AK Parti’den... Biri Fatma Kaya Ünal diğeri de birçoğumuzun yakından tanıdığı Cengiz Sağlam. Burada özellikle Cengiz Sağlam üzerinde durmak istiyorum. Diğer ismi Emirdağlı olduğu için birçok bayandan “Fatma Hoca” olarak duymuştum ilçemizde birçok bayana Kur’an-ı Kerim dersleri verdiğini hatırlıyorum ancak şahsen tanışmışlığımız yok.
Geçtiğimiz dönemi bilenler hatırlayacaktır Cengiz Sağlam AK Parti’den 5. sıradan aday olmuştu tabi geçtiğimiz dönem Afyonkarahisar’ın milletvekili sayısı da 5 idi. Bu dönem Afyonkarahisar mecliste 6 milletvekili ile temsil edilecek. Geçtiğimiz dönem 5. sırada olmasına rağmen hemşehrimiz Sağlam çok özverili bir çalışmaya imza atmış hatta Afyonkarahisar’daki gazetelerde de bu çalışmalarıyla ilgili birçok haber yer almıştı. Yine Afyonkarahisar’daki bir  yazar köşe yazısında Cengiz Sağlam’ın özverili çalışmalarından övgüyle bahsetmiş ve Sağlam’ın bu çalışmalarını takdire şayan bulunmuştu. Şimdi hemşehrimiz Sağlam yeniden aday adayı... AK Partili yetkililer ne düşünür Sağlam’ı listeye koyar mı koymaz mı veya kaçıncı sıraya koyar bilemiyoruz. Ancak, şu bir gerçek ki Sağlam’ın geçtiğimiz dönem yaptığı çalışmalar göz önünde bulundurulursa Cengiz Sağlam’ın bu dönem listede 3 veya en fazla 4. sıradan aday olması gerekir diye düşünüyorum. Zira birinci sıra belli, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Eroğlu aday adaylığı başvurusunu yaptı. Sayın Bakan listenin birinci sırasında tahminen... İkinci sıra için de ol dukça kuvvetli birkaç isim aklımdan geçiyor. Ancak hemşehrimiz Cengiz Sağlam gerek geçtiğimiz seçim gösterdiği performans ge rekse güleryüzlü ve samimi karakteriyle bana göre üçüncü sırayı fazlasıyla hakediyor. Bunun bir altını düşündüğümüzde dördüncü sırada kesin olmalı... Tabi siyasette ne olur ne biter bilemiyoruz. Ancak Cengiz Sağlam’ın milletvekili olması durumunda gerek Afyonkarahisar’da gerekse ilçemizde ve diğer ilçelerde önemli çalışmalara imza atacağından eminim. Sağlam’ın bir diğer önemli artısı da (aday olması durumunda) AK Partili olsun veya olmasın birçok kesimden oy alabilecek olması...
Sağlıcakla kalın... Hayırlı Cuma’lar...

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile