Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
345
Makale Görünüm Sayısı
1592119

“CHP geleceğimizin umududur”

İlçemiz Cumhuriyet Halk Partisi bu Pazar kongreye gidiyor. İlçe Başkanlığını Recep Özer’in yürüttüğü CHP’de Başkanlık için şimdiye kadar yeni bir aday çıkmadı. Pazar günü yapılacak olan kongreyle ilgili ilçe Başkanı Özer bir açıklama yaparak şunları kaydetti : 

“Cumhuriyet Halk Partisi, Emirdağ İlçe Başkanlığı olağan kongresi 10 Aralık 2017 Pazar günü, Belediye Çınar Düğün Salonunda saat 11.00’de başlayacaktır. Kongremizde oy kullanacak olan muhtarlık bölgesi delegelerimiz başta olmak üzere tüm partililerimiz ve halkımızı davet ediyorum. 

2 yıllık görev süresi sona erecek yönetimimiz, görev süresinde iki genel seçim bir de referandum geçirmiştir. Bu sürede görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Oldukça yorucu ve zor bir dönemdi. Artık ileri ve geleceğe bakmamız lazımdır. Önümüz de pek parlak görünmüyor. Yeni seçilecek ve bu şartlarda görev yapacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. 

Demokratik şartlarda iktidara gelen AKP sanki hiç iktidardan gitmek istemeyen davranışlar sergilemektedir. Her seçim döneminde kendisine avantaj sağlayacak kanun değişiklikleri yapmakta ve yandaşlaştırılmış medyayla da muhalefetin sesini keserek gerçeklerin halk tarafından öğrenilmesini engelleyen bir ortam yaratmıştır. Gerçekle ilgisi olmayan yanlı ve yalan yayınlarla özellikle CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karalayıcı yayın yapılması insanımızdaki hak, hakkaniyet gibi erdemleri yok etmektedir. Çamur atanlar Kılıçdaroğlu’nun “karşıma çıkın tartışalım” çağrılarını da duymamazlıktan gelmektedirler. 

AKP iktidarı döneminde gençlerin ve ailelerinin, iş bulabilmek için muhalefet partilerine yakın durmamaları yoksa işe alınmayacağı gibi bir algı oluşturmuşlardır. Maalesef bu durum insanların özgürce hareket etmelerini engelleyerek kontrollü davranmaya zorlamaktadır. Bu durum biz muhalefetin çalışma şartlarını zorlaştırmaktadır. Bu zor şartlarda sorumluluk alan, kimseye minnet etmeden dik duran tüm arkadaşlarıma ve yurttaşlarımıza da teşekkür ediyorum. 

Tüm öngörü ve ortaklıkları çöken iktidar partisi; utanmadan yaptığı yanlışlardan ve başarısızlıktan CHP’yi suçlamakta ve hakaret etmektedir. İktidarın araştırmadan duygusal ve ehil olmayan kadrolarla başladığı işlerin başında CHP kendilerini uyarmış, yanlış yapıldığını vurgulamıştır. Çünkü CHP aklı kullanmaktadır, CHP’de ehil kadrolar vardır, onun için teşhis tedbirleri doğru sonuç vermektedir. CHP cumhuriyetimizin güvencesidir, CHP geleceğimizin umududur, CHP doğruları gören ve doğru tespitlerde bulunandır, CHP insanlara yalan söylemez aldatmaz, CHP akıl ve bilimden yanadır, CHP adaletten eşitlikten yanadır. CHP ülkenin birlik ve bütünlüğünden yanadır. Tüm bunları söyleyen CHP’ye halkımızın yetki vermesini istiyoruz. Yeter artık yalana, talana inanma biraz aklını kullan diyorum. Halkımızın CHP’yi tercih etmesi; ülkemizin ve halkımızın lehine olacaktır. Dünyada dost yoktur, çıkar birliği vardır, çıkar birliğini de güven sağlar. Sürekli farklı şeyler söyleyen biri de kendisine olan güveni yitirir. Ne yazık ki ülkemiz bu gün dostsuz kalmış durumda, kimse bize güvenmiyor biz de kimseye güvenmiyoruz. Biz dünyada tek başımıza değil dünyalılarla birlikte olmalıyız.

Kısacası içte ve dışta sıkışmış durumdayız, ama Atamızın dediği gibi ‘umutsuz durum yoktur’ Umudun adı da CHP’dir. CHP İlçe Başkanlığı hergün açıktır, yurttaşlarımız gelsin çayımızı içsin, bizi tanısın, pek çok yurttaşımız bizim hakkımızda gerçekle ilgisi olmayan, yanlış bilgilere sahip. Bu yanlışları birbirimizi yakından tanıyarak ortadan kaldırabiliriz. Yunusun dediği gibi:  “Gelin tanış olalım / İşi kolay kılalım / Sevelim sevilelim / Dünya kimseye kalmaz”.

CHP İlçe Başkanı olarak kongremizin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile