Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1614509

Kurbanlık fiyatlarının piyasasına değinerek, küçükbaş hayvan fiyatlarının 750- 950 lira arasında satılacağını vurgulayan Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, küçükbaş hayvanda ithalata ihtiyaç görülmeyeceğini belirterek, 3 milyon civarında küçükbaş stokunun yeterli olduğunu söyledi.

Küçükbaş kurbanlık fiyatları 750-950 lira arasında değişiyor.

 Nihat Çelik değerlendirmesinde fiyatlara ilişkin yaptığı açıklamada, “Kurbanlık şartlarına haiz ortalama 45-50 kilogramlık küçükbaş hayvanın fiyatı 750-950 lira arasında değişiyor.” İfadelerine yer verirken, kurbanlık fiyatlarının bölgeden bölgeye de değişiklik gösterebileceğini vurgulayarak;

“Fiyatlar bölge şartlarına göre de farklılık gösteriyor. İstanbul ve Elazığ’daki kurbanlık hayvan fiyatlarının aynı olmasını bekleyemeyiz. Doğu illerinde biraz daha uygun fiyata kurbanlık hayvan satılabiliyor. Geçen sene de kurbanlık hayvan fiyatları 700-750 liraydı. Dolayısıyla fiyatlarda artış söz konusu. Mevcut girdi fiyatlarına ve piyasa değerlerine göre bugünkü enflasyon şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda yüzde 17’yi bulan artışın uygun olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

İlçemizde de kurbanlık fiyatları seçilen kurbana göre değişiyor. Edinilen bilgilere göre ilçemizde küçükbaş kurbanlıklar 800 TL.’den başlayıp, 1300-1400 TL.’ye kadar yükseliyor.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile