Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1614378

Geçtiğimiz Salı günü ilçemize gelen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ilçemiz Kaymakamlığını, ilçemiz Belediyesini ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

İlçemiz girişinde MHP  İlçe Başkanı Abdil Demiral ve ilçe Teşkilatı tarafından karşılanan Parsak’a MHP Afonkarahisar İl Başkanı Mehmet Karagöz ile il yönetim kurulu üyeleri Bekir Özerdem, Hamit Çakır, Osman Demir, Erol Barutçu, İsmail Aydoğuş ile Recep Çelik eşlik etti.

Parsak’ın ilk ziyareti ilçemiz Kaymakamlığı’na oldu. İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Sayın’ı makamında ziyaret eden Parsak, Kaymakam Sayın’a başarılar diledi. Sayın da Parsak’a ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Sonrasında ilçemiz Belediyesini ziyaret eden Parsak kapıda Belediye Başkanı U.Serdar Kargın ve belediye çalışanları tarafından karşılandı. Emirdağ Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi alan Parsak Kargın’ı çalışmalarından dolayı tebrik etti. 

Parsak, programının öğleden sonraki bölümünde ise ilçemiz Ziraat Odası’nı, ilçemiz Ticaret ve Sanayi Odası’nı ve bazı sivil toplum örgütleri ile gazetemizi ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından Emirdağ pazarına geçen Parsak hayırlı işler dilerken vatandaşlarla bol bol sohbet etti. Emirdağlılarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Parsak; “Emirdağlı kardeşlerimiz tüm sorunlarında bizlere ulaşabilir. Zaten bizler de hemşehrilerimizin sorunlarını çözmek için onların desteğiyle TBMM’ye gittik” dedi.

Parsak, gazetemizi ziyareti esnasında sorularımızı da cevaplayarak bazı açıklamalarda bulundu. İşte Parsak’a yönelttiğimiz sorular ve Parsak’ın cevapları :

Emirdağ Gazetesi : Öncelikle Sayın Vekilim bu ziyaretlerin amacı ne?

M. Parsak : Milletvekili seçildiğimiz süreçte her yaz ilçe ziyaretleri düzenleyeceğimizi belirtmiştik. Geçen yaz 15 Temmuz hain darbe girişiminden dolayı meclis genel kurulumuz tatile girmedi. Biz de 15 Temmuz sonrası tüm çalışmalarda partimizi temsile gerek Anayasa Komisyonu’nda gerekse Anayasa Uzlaşma Komisyonunda önemli görevler yerine getirmeye çalıştık. Geçen yaz da düğünlerde, cenazelerde vatandaşlarımızla beraber olduk ama böyle planlı programlı sistematik uzun soluklu bir çalışma yapamadık. Bu nedenle bu yıl her gün bir ilçemizi ziyaret ediyoruz bugün de bu ilçemiz Emirdağ oldu. Her ilçede olduğu gibi öncelikle teşkilatımızı ziyaret edip; teşkilatımızla bir genel durum değerlendirmesi yaptık. Eğer ziyaretimiz hafta içi ise Kaymakamımızı ziyaret ediyoruz. Kaymakamlarımızla fikirlerimizi paylaşıyor, onların düşüncelerini yaklaşımlarını alıyoruz. Ardından teşkilatımızın planı, programı dahilinde o ilçedeki sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ediyoruz. Ziyaretler esnasında sivil toplum örgütlerimizin vatandaşlarımızın problemlerini öğreniyor ve bu problemlerin çözümü için de mücadele ediyoruz.

Tabi ziyaretler esnasında vatandaş bize “hayırdır seçim mi var” diye de soruyor. Biz de diyoruz; hayır seçim yok sadece seçim zamanı değil geçim zamanı da biz vatandaşlarımızın yanındayız diyoruz. Yani bu ziyaretlerimizin birinci amacı vatandaşlarımızı dinleyip sorunları yerinde tespit edip çözümü için mücadele etmek. Özellikle 15 Temmuz ve sonrasında Genel Başkanımızın gösterdiği duruştan dolayı vatandaştan büyük bir teveccüh alıyoruz tabi bazen yapıcı eleştirilerini ve önerilerini de alıyoruz vatandaşlarımızın. 

E.G. : Sayın Vekilimi ufukta bir erken seçim var mı? Sizce Türkiye’de bir erken seçim ihtimali var mı?

M.Parsak : Siyasette seçim her zaman ihtimal dahilinde. Her an ihtimal dahilinde. Hatta şu söylenir; siyasi parti seçimlerin bittiği günün ertesi günü bir sonraki seçime hazırlık yapmaya başlar. Doğrudur da… Ama ben kişisel olarak kendi tahminimi söyleyeyim; ben bu yıl bir seçim beklemiyorum. 2019’dan önceki bir zamanda seçim olabilir mi? Onu da yaşanacak gelişmeler gösterir. Ülkemiz gerçekten zor bir dönemden geçiyor. Siyasi anlamda, diplomatik anlamda hem ülkemizin içinde yaşanan gelişmeler hem de komşularımız Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgemizde yaşanan gelişmeler her türlü duruma karşı devletimizi milletimizi hazırlıklı olmaya itiyor işin açığı ama kişisel tahminim olarak söylüyorum ben en azından bu yıl itibariyle bir seçim beklemiyorum. 2018’i de 2018’e başladığımızda değerlendirmek daha doğru olur. Siyasetçi olarak biz falcı değiliz belli öngörülerimiz var. 2017 yılı için böyle bir ihtimal yok diyorum. 

E.G. : Açıklamalarınız için teşekkür ederiz…

M.P. : Ben teşekkür eder, başarılar dilerim…

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile