Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1614408

Belçika’nın Gent şehrinde siyasi yaşamına Gent Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı olarak devam eden Emirdağ kökenli siyasetçi Resul Tapmaz hem mevcut başkanın hem de 11 encümenin görevini üstlendi.

Belçika’nın Gent şehrinde Encümen Resul Tapmaz, geç- ici süreliğine de olsa, Gent Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Mevcut başkanın hastalığı ve diğer en- cümenlerin tatilde olması sebebiyle başkanlığa getirilen Tapmaz, hem başkanın hem de 11 belediye encümeninin görevlerini yerine getirecek.

Sosyalist Partisi (Sp.a) üyesi Tapmaz, “Büyükşehir Bel- ediye Başkanı Daniel Termonte, Eylül ayının ortalarına ka- dar görevinin başında olamayacak. Şuanda Gent’te başkan ve tüm encümenlerin görev alanları konusunda tek yetkiliyim. Flaman bölgesinin bu önemli şehrinde böylesine önemli görevleri yerine getirmem gurur veriyor. Türk kökenli göç- menler olarak toplumun ve yönetimin her alanında olmalıyız” dedi. Tapmaz, Gent’te Ayrımcılıkla Mücadele ve Spor’dan sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yapıyor.

RESUL TAPMAZ KİMDİR?

Resul Tapmaz 4 Aralık 1977 tarihinde Gent ́te doğdu. O Emirdağ ́ından ilk göç eden gurbetçi bir ailenin torunudur ve Gentin ilk esnaflarindan babanın oğludur.

11 seneden bu yana Resul Gent parti politikasının içerisinde faaliyetlerde bulunuyordu. 1998 senesinde sp.a. partisine üye olmuştu. O zamandan beri tüm parti seçim kampanyası içerisinde bulunuyordu. Sayısız ev ziyaretler- inde Gent ́lilerin sorunlarını dinliyordu.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile