Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1614515

Yedinci ve sekizinci ayların gelmesiyle beraber ilçemizde yaşayan birçok kişi ve izine gelen gur- betçi hemşehrilerimiz fiyatların artışından şikayet ediyordu. Bunun en son örneği ise yedinci aydan önce yapılan yemek zammı oldu.

Yedinci aydan önce yapılan zamla beraber 4 kişilik bir ailenin lokantadan çıkması 100-150 TL.’yi bu- luyor.

Lokantayadörtkişilikbiraileyemeğegittiniz.Karnınızı doyurup oradan çıkmanızın bedeli yaklaşık 100-150 TL. arası. Dört çeşit et yemeği yeseniz,yanında pilav, sala- ta, tatlı üstüne bir de içecek içerseniz ödeyeceğiniz para 100-150 TL. arasında olacaktır. İlçemiz Esnaf Odası’nın belirlediği tarife bu şekilde. Özellikle kış dönemlerinde tüketilen paçanın fiyatı ise %50 oranında artırılarak 7.50 TL. oldu. İşkembe çorbasının fiyatı ise 6.00 TL.

Genel anlamda vatandaşlar fiyatların yüksekliğinden şikayet ediyor. Bu arada bazı lokantaların et yemekleri ne 18 TL. fiyat yazdığını da dile getiren vatandaşlar; “Yaz aylarından dolayı henüz yüksek fiyat ciddi anlamda vatandaşı etkilemese de kış aylarında bu fiyat abartılı... Bu nedenle insanlar artık lokantaya gidemeyecekler ve aşırı abartılı fiyatlar lokanta kültürünü bitirebilir” yoru- munda bulunuyorlar.

Esnaf Odası Başkanı olan ve aynı zamanda lokan- ta işleten Muzaffer Aşık Başkan’ın bu konu ile ilgili bir açıklama yapması gerektiğini dile getirenler; “Başkan’ın kendisi de lokantacı verdiği bu fiyatları kendisi uygun buluyorsa diyecek bir sözümüz yok ama vatandaşı düşünerek fiyat verilmesi gerekmez mi?” diyorlar.

Beş liraya satılan paça yöreye özgü bir yemek çeşidi %50 oranında zam görmesi ile paça’nın 7.50 TL.’ye çıkması, işkembe çorbasının 6.00 TL’ye çıkması, et yemeklerinin 15 TL. olması vatandaşlar açısından düşünüldüğünde aşırı ve abartılı bir fiyat olarak görülmektedir.

Bunun yanında ilçemize özgü olan Emirdağ köfte sinin de porsiyonu 8 ila 10 TL. arasında değişiyor. 4 kişilik bir ailenin içeceklerle beraber köfte-ekmek parası 50 TL.’yi buluyor.

Et fiyatlarının 40-45 TL. arasında değiştiği il- çemizde et yemeğinin porsiyonunun 15-18 TL. olması ilçemiz açısından düşündürücü bir durum.

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile