Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1614355

Emirdağ Belediye Başkanlığının geleneksel olarak düzenlemiş olduğu 12. Emirdağ Gurbetçiler Festivali Çarşamba günü başladı. 

Protokolde Emirdağ Kaymakamı Hüseyin Sayın, Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, Afyonkarahisar Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Karagöz, Afyonkarahisar merkez il ve ilçelerinde kamu temsilcileri ve Sivil Toplum örgütlerinden temsilciler yer aldı.

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın “12. Emirdağ Gurbetçiler festivaline hepiniz hoş geldiniz. Yapılan festivalde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Tüm gurbetçilerimize tekrar hoş geldin dileklerimi iletirken, tüm halkımıza iyi eğlenceler dilerim” ifadelerine yer verdi.

Festivalde konser öncesi Emirdağ Belediyesinin yapmış olduğu faaliyet ve projelerde hizmetleri olan kişilere, kurumlara plaket takdim edildi. Emirdağ Belediye Başkanlığı öncülüğünde başlatılan Fadime&Derviş Uyar Gündüz Bakım Evi ve Kreşin yapımındaki katkılarından dolayı plaketini takdim alan Fadime Uyar ‘’Eski Asker Kışlasının yanında bulunan sarı lojmanlar izin verildiği takdirde Öksüzler için yurt yapacağım. Yaptığımız yardımlar Uğur Serdar Kargın’ın sayesinde oldu çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

“EMİRDAĞ’DA OLMAK ÇOK GÜZEL”

Festivalde ilk konser sanatçısı Deniz Toprak sahne alırken, repertuvarında Emirdağ türkülerine de yer verdi. Sanatçı Deniz Toprak “Emirdağ’da olmak çok güzel, sahneden sizin eğlendiğinizi görmek çok mutluluk verici” İfadelerine yer verdi. Sanatçı seyircilerle birlikte özçekim yaparak, eğlence ve mutluluk dolu anları ölümsüzleştirdi.

MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz’ün festivale katılması dikkat çekerken Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’a gazetemiz tarafından “MHP’yle hala bir bağınız var mı, siz MHP’den Belediye Başkanı seçildiniz ancak sonrasında bazı gelişmeler yaşandı bu konuda ne diyeceksiniz” sorusu yöneltildi.

Kargın ise konuyla ilgili verdiği cevapta şunları kaydetti :

“MHP’YE YANLIŞ YAPAMAM”

“Milliyetçi-Ülkücü harekete gönül vermiş ve bu hareketin mensubuyken Belediye Başkanlığı gibi şerefli bir göreve seçilmiş birisi olarak partime en ufak bir zarar verme hakkımın olmadığını düşünüyorum...Dolayısıyla MHP’ye yanlış yapmam-yapamam...

Olağanüstü dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde Milliyetçi-Ülkücü hareketin içinde bulunduğu sıkıntılara çözüm üretmek dururken, yeni sıkıntılar yaratmak ne hakkımız ne de haddimizedir. Parti içi muhalefet bir hakken, partiyi terketmenin bizim gibi seçilmişlerin hakkı olmadığına inanıyorum... MHP Genel Merkezinin hakkımda ne düşündüğüne bakmaksızın, bu davaya gönül vermiş, hizmet etmiş gönül erlerinden herhangi biri olarak kalmayı göze alarak, ilk sözümüzde olduğu gibi son sözümüzde de MHP diyorum...

Sonrasının hesabı endişesinden uzakta,birilerinin giz li hesaplarına tezatla, mensubu bulunduğum harekete, nerede, ne sıfatta olacağıma bakmaksızın hizmete devam edeceğim. Kimin gözünde nasıl göründüğümüzü bilmesekte, kendi özümüzün idrakindeyiz. Biz görmeden iman ettik, karşılık beklemeden bu davaya gönül verdik ve halâ durduğumuz yerdeyiz.

ADRESİM MHP’DİR

Gözümüz de, gönlümüz de  yeni aşklara ve yeni sevdalara tamamen kapalıdır. Adresim MHP’dir. Farklı düşünen kardeşlerimizin mücadelesinin parti içerisinde devam etmesi gerektiğine inanıyorum. Herkese ve herşeye rağmen,ben, bana verilen bu emaneti son günüme kadar en iyi şekilde taşıma gayretiyle ‘yaşasın Milliyetçi-Ülkücü hareket’ diyorum...” dedi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile