Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
345
Makale Görünüm Sayısı
1592155

İlçemizde geçtiğimiz yıllarda İnşaat Sektöründe boy göstermeye başlayan Acarağa Firması’yla ilgili iddialar bayram öncesi firmanın sahiplerinden biri olarak bilinen Muzaffer Yüksel’in ortadan kaybolmasıyla patlak verdi.

Acarağa Firmasıyla iletişime geçerek firmanın ilçemizde yapmayı planladığı konutlardan almak isteyen birçok hemşehrimiz arefe günü (geçtiğimiz Cumartesi) Muzaffer Yüksel’in (solda) ortadan kaybolmasıyla mağdur duruma düştü. İddialara göre; Yüksel birçok kişiyi konut sahibi yapacağı vaadiyle parasını aldı ve ortadan kayboldu.

Konunun bir anda ilçemiz gündemine oturmasıyla beraber bayramdan sonra mağdur olan birçok hemşehrimiz Emniyet’e ve Adliye’ye giderek şikayetçi oldu.

SERBEST BIRAKILDILAR...

Şikayetlerin ardından firmanın eski ortaklarından olduğu iddia edilen Hüseyin Alhan (sağda), Cengiz Avdan (Osman Usta) ve Alaadin Avdan gözaltına alındı. Ancak her üç kişi de daha sonra mahkemece serbest bırakıldı. 

Yine konu Ramazan Bayramı’nda ilçemize gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’ya ve yetkili isimlere bildirildi. Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyet ise konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını ve konunun inceleneceğini belirttiler. 

Şimdi konuyla ilgili cevap bekleyen birçok soru ise ilçemizin gündeminde.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile