Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
345
Makale Görünüm Sayısı
1592026

Ramazan Ay’ının girmesiyle beraber bu gece ilk sahuru yapacağız, yarın ise ilk oruç tutulacak. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, “İnşallah yarın akşam ilk teravih namazımız eda edeceğiz, hemen arkasından cumartesi günü ramazanın büyük rahmetine kavuşmuş olacağız.” sözleriyle başladı.

Görmez, Ramazanın Müslümanları kurtuluşa götürecek muhteşem bir mektep, medrese ve üniversite olduğunu vurguladı. 

“Fakir sofrasına icabet edin”

Ramazanın bir eğlence ve şatafat ayına dönüştürülmemesi gerektiğini ifade eden Görmez, şunları dile getirdi:

“İftar sofralarımızı, israf sofralarına dönüştürmeyelim. İftar sofralarımızı sadece zenginlerin davet edildiği şatafatlı sofralara dönüştürmeyelim. Her zengin sadece fakirin sofrasına katkıda bulunmakla kalmasın. Bu vesileyle her zengin vatandaşımız çocuklarını, eşini, ailesini de alarak fakirin sofrasına icabet etsin. Her iş adamı işçisinin, çalıştırdığı işçinin evine gitsin, misafir olsun. Onlar gelip zenginlerin sofralarında oturmasın, siz gidin fakirlerin sofrasında oturun, ne olur.”

“Can taşıyan her varlığın üzerimizde hakkı var”

Ramazan ayının bu yılki temasının “Üzerinde her canın hakkı var” olduğunu bildiren Görmez, hak duyarlılığı ve hak kavramının medeniyetin en merkezi kavramlarından biri olduğunu söyledi.

İLÇEMİZDE İLK SAHUR VE İLK İFTAR

Bunun yanısıra ilçemiz için; ilk sahur 03.40’ta, ilk iftar ise 20.19’da yapılacak. Bu yıl için Diyanet İşleri Başkanlığı Sadaka-i Fıtır miktarını ise 16 TL. olarak belirledi. İlçemizde Ramazan Bayramı namazı ise 06.15’de kılınacak

Yorumlar   

0 #1 ahmetahmet 31-05-2017 08:46
Hayırlı Ramazanlar!!!!
Alıntı

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile