Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874225

Bir 2 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Hayırsever hemşehrimiz Fatma Ünal tarafından finanse edilecek olan ve annesi Şükrüye Ünal adına ithaf edilen “EMİRDAĞ ŞÜKRÜYE ÜNAL BİLİM MERKEZİ” için protokol anlaşması, dün ilçemiz Kaymakamlığında, Kaymakam Bilici’nin gözetim ve olurları altında imza altına alındı.
Emirdağ Belediyesi tarafından kurulacak Gençlik Merkezi bünye sinde faaliyet gösterecek olan Bilim Merkezi’nin imza törenine Kaymakam Bilici’nin yanı sıra hayırsever vatandaş Fatma Ünal, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ve yüklenici firma GES Eğitim ve Teknoloji Anonim Şirketi yetkilileri katıldı.
Her yaştan farklı birikime sahip insanları bilimle buluşturarak, bilgiyi kaynağından öğrenmelerini sağlamak ve merakı tetiklemek için, bilimsel çalışmaların yapılabileceği bir merkez kurulacağını belirten Kaymakam Bilici, bu sayede çocuklarımızın, gençlerimizin yeteneklerini bilime yönlendirmek için çok önemli bir fırsat olduğunu da sözlerine ekledi.
Kaymakam Bilici, sözle rine şu şekilde devam etti: “Bilim ve teknolojideki ilerlemeye paralel olarak insanoğlunun günlük yaşantısını daha da kolaylaştıran ve karşılaştığı birçok probleme çözümler sunan yeni teknolojiler, her geçen gün hayatımıza giriyor. Bilim ve teknolojiye önem veren ülkeler, her alanda dünya lideri oluyorlar. Bu sebeple, birçok alanda faydalandığımız bilim ve teknolojinin önemi hakkında halk arasında bir farkındalık oluşturmak büyük önem arz ediyor.
Geleceğimiz olan gençlerin bu farkındalığa sahip olması sadece ülkemiz için değil, tüm dünya için son derece önemlidir. Hayata geçirilecek olan bu Bilim Merkezi sayesinde, bilim ve teknolojinin önemi hem doğru bir şekilde aktarılacak hem de bilim kültürü yüksek bir toplum oluşturma amacına katkı sağlanacaktır. Hayata geçirilecek Bilim Merkezi, hiç kuşku yok ki bölgeye bir bilim turizmi de getirmiş olacak ve çevre ilçeler ve iller için de çekici bir merkez haline gelecektir.
Bu vesile ile Emirdağ ilçemize bu güzel eseri kazandıracak ve annesi Şükrüye Ünal’ın adını böyle güzel bir alanda yaşatacak olan hayırsever vatandaşımız Fatma Ünal’ a içten teşekkür ediyorum ve “Şükriye Ünal Bilim Merkezi”nin Emirdağ’ a hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
PEKİ BİLİM MERKEZİ NEDİR?
Bilim merkezleri, farklı yaş gruplarından ve farklı birikime sahip bireyleri bilimle buluşturarak, bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır ve ulaşılır bir hale getirmeyi ve bilim ve teknolojinin önemini toplum gözünde artırmayı amaçlayan; deneysel ve uygulamalı etkinlikler içeren, ziyaretçilerini denemeye ve keşfetmeye teşvik eden; kamu yararı gözeten, kar elde etmek amacıyla kurulmayan, kamu ya da özel sektör kaynakları ile finanse edilen merkezlerdir.
Bilim merkezleri, günlük olaylara bilimsel bir bakış açısıyla yaklaşabilme yönünde bir ufuk açmaktadır. Herkesin yaratıcı düşünebileceğini ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirebileceğini göstermektedir. Özellikle küçük yaştaki ziyaretçilerin kendi başlarına karar verebilen ve sorumluluk sahibi bireyler olmalarına katkı sağlamaktadır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile