Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874246

Bir 12 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

İlçemiz Kaymakamı Osman Bilici, ilçemiz Tapu Müdürlüğü çalışanlarına ‘Başarı Belgesi’ takdim etti.
Kaymakam Osman Bilici, ilçemizde staj gören Refik Kaymakam Feyzanur Kılıç ile birlikte, Emirdağ Tapu Müdürlüğü çalışanlarına özverili ve üstün çalışmalarından dolayı Başarı Belgesi verdi.
Tapu Müdürlüğü’nün en yoğun müdürlüklerin başında geldiğini belirten Kaymakam Bilici, personellerin tapu işlemlerinin yürütülmesi ve işlemlerin kısa sürede tamamlanmasından dolayı gösterdikleri gayret ve başarılı çalışmalarından ötürü kendilerine teşekkür edip bundan sonraki süreçte de başarılar diledi.
Tapu Müdürü Dursun Kurt, Emirdağ Tapu Müdürlüğü olarak hedeflerinin, vatandaşlarımızın işlemlerini en kısa sürede tamamlayarak müdürlükten mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamak olduğunu belirtti.
Tapu Müdürü Kurt, müdürlük olarak 10 aylık bir sürede yaptıkları iş ve işlemleri şöyle sıraladı:
-Emirdağ, Gömü ve Davulga Belediyeleri ile TAKBİS (Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi) uygulaması ortak kullanıma açılarak belediyeler ve vatandaşların iş yükü azaltılmıştır.
-Emirdağ Belediyesi ile yapılan protokol ile Belediye’ ye borcu olmayan vatandaşların emlak değerleri ile ilgili bilgi paylaşımı yapılmıştır.
-Müdürlük arşivleri dijital ortama aktarılması sağlanmıştır.
-Ağustos ayı itibariyle, Emirdağ Tapu Müdürlüğü’ nün şimdiye kadarki en yüksek işlem hacmine ulaşılmıştır. (Bundan önceki rekor Cumhuriyet dönemine aittir. Eylül 2021 tarihi itibariyle 8486 Tapu işlemi yapılmıştır. Bu sayı Eylül 2020 tarihinde 5689’ dur.)
Ayrıca 88.000 resmi senet, 22 Tescil İstem Belgesi’ nin taraması bitirildi ve Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar yapılan bütün tapu işlemlerinin evrakları ayıklanıp tasnif edilmiştir. Bu yaklaşık olarak 650.000 evrak yapmaktadır.
Tapu Müdürü Kurt, “Personellerimizle birlikte bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bu nedenle bizi Başarı Belgesi ile ödüllendiren Kaymakamımız Osman Bilici’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile