Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874312

Türkiye’de ilk dikey toz yumurta tesisi yatırımı yapmak üzere ortak girişim imzalayan Yuniko ve Hollanda merkezli Schaffelaarbos firması, yatırımlarını ilçemizde yapmaya karar verdi. Geçtiğimiz günlerde Emirdağ Organize Sanayi Bölgesine yer tahsisi için müracaat eden firmaya OSB Yönetim Kurulu tarafından yer tahsisi yapıldı.
10.000 m2 alanda kurulacak tesiste, yumurtadan elde edilen yumurta ürünleri yem sana yinde kullanılmak üzere işlenerek ihraç edilecek. Yaklaşık 150 milyon lira yatırım tutarına sahip işletmenin 2022 yılı içerisinde üretime geçmesi planlanıyor.
Konuyla ilgili olarak ilçemiz Belediye Başkanı ve Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Koyuncu bir açıklamada bulundu. Koyuncu açıklamasında; “Türkiye’nin ilk toz yumurta tesisi Emirdağ’ımıza hayırlı olsun.
Son zamanlarda yatırımı yapılacak mı , yapılmayacak mı sorusu sürekli Afyonkarahisar’ımızı meşgul eden Yumurta Tozu Fabrikasını Emirdağ’ımıza, Afyon karahisar’ımıza kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktayız.
Bu minvalde Emirdağ Organize Sanayi Bölgemiz, yerli ve yabancı yatırımcıların radarında olup, yatı rımlarını çekmeye devam etmektedir.
OECD/BIAC’ta Gıda ve Tarım Komitesi Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Metin AKMAN’ın yabancı ortak girişimiyle 15 Milyon Dolarlık yatırımın ilk imzalarını, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz ve firma temsilcilerinin katılımlarıyla atmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Pastörize sıvı yumurtanın kurutularak toz yumurta üretimi yapılacak tesiste ilçemizden en az 60 personelin istihdamı sağlanacak.
Yuniko Yumurta ismiyle Emirdağ’dan dünyaya açılacak firmamız ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile