Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
424
Makale Görünüm Sayısı
1851760

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişiminin yıl dönümünde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yapılacak etkinlikler, dün yapılan toplantıda görüşüldü.
Kaymakam Osman Bilici başkanlığında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve öncesinde yapılacak faaliyetlerin planlanması kapsamında gerçekleştirilen toplan tıya Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun yanı sıra ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Toplantıda konuşan Kaymakam Bilici, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün milletimiz için önemini bir kez daha yineleyerek ilgili kurumların koordineli çalışması
talimatını verdi.
15 Temmuz’da Emirdağ’ına
Yakışır Etkinlik Düzenleyeceğiz Kaymakam Bilici, etkinliklerde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için tüm tedbirlerin alınacağını belirterek, “15 Temmuz, dünya demokrasi tarihinde eşi, benzeri bulunmayan bir dik duruş olarak kayıtlara geçmiştir. Bu hain saldırı karşısında kendiler- ini tanklara, uçaklara, helikopter- lere silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen Aziz Milletimiz, tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir demokrasi destanı yazmıştır. Böyle bir hadiseyi hiç kimsenin bir daha aklında dahi getirmemesi için devlet olarak üzer- imize çok büyük görevler düştüğünü ve düzenlenecek etkinliklerin yeni
neslimizde farkındalık oluşturması gerektiğini biliyoruz. Bundan dolayı 15 Temmuz hain darbe girişimini hafızalarda daima diri tutacağız. İlçemizde yapılacak faaliyetler Kaymakamlığımızın himayeler- inde paydaşların katılımıyla gerçekleştirilecek ve bu noktada her- hangi bir aksaklık yaşanmaması için her türlü tedbiri alacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Konuşmanın ardından toplantıya katılan tüm kurum ve kuruluşların 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde üstlenecekleri görevler belirlenerek herhangi bir aksaklığa yol açmayacak şekilde koordine edil- di. Toplantı, yapılan değerlendirme lerin ardından sona erdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile