Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
424
Makale Görünüm Sayısı
1851771

İlçemiz Sığracık Köyü’nde geçtiğimiz Salı günü akşam saat- tlerinde bir ağıl inşaatı sırasında meydana gelen çökme sonrası enkaz kaldırma çalışmaları sona erdi.
AFAD EKİPLERİ YETİŞTİ!
Olay sonucu inşaatta çalışan 3 işçi hafif şekilde yaralanırken, 300’e yakın küçükbaş hayvan ise göçük altında kaldı. Çevre- dekilerin yardımı ile yaklaşık 60 hayvan göçüğün hemen ardından çıkarılırken, molozların altında kalan 220 koyun ve kuzuyu kur- tarmak içinse İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ise adeta zamana karşı yarış verdi. AFAD ekipleri göçüğün altından 205 hayvanı canlı çıkarmayı başarırken, 15’ini ise telef olmuş şekilde ulaştı.
İlçemiz Kaymakamı Osman Bilici, Sığracık Köyündeki olay sonrası göçükte incelemelerde bulundu.
Olayla ilgili yetkililerden bilgi alan ve kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Bilici, meydana gelen göçükte hafif şekilde yaralanan 3 vatandaşımızın olay yerine sevk edilen itfaiye, sağlık ve AFAD ekibi tarafından kurtarıldığını belirterek, göçük altında kalan hayvanları kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söylemişti.
BİLİCİ : “UCUZ ATLATTIK”
Olay yerinde açıklamalarda bulunan Kaymakam Bilici, “Kurban Bayramı öncesi ucuz atlattık, hepimize geçmiş olsun. Kaza geçiren vatandaşlarımız bize emanettir. Hastaneye kaldırılan vatandaşlarımızın tedavileri devam ediyor, sağlık durumları şu an iyi.” şeklinde konuştu.
Kaymakam Bilici’ye İlçe Jandarma Komutanı Yunus Tosun ve İlçe Emniyet Müdürü Erdal Yanık ve yetkililer eşlik etti.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile