Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728311

Belçika Emirdağlılar Birliği(BEB), geleneksel 4’üncü “Emirdağlılar kır şenliği” adı altında müzik, eğlence, animasyonlar, süpriz çekilişler, oyun ve yeme içme standlarının olduğu şenliği 21 Mayıs 2017 Pazar günü düzenleyecek.

Belçika Emirdağlılar Birliği (BEB), Belçika’da yaşayan Türkleri bir araya getirmek ve onları bir arada eğlendirmek için hazırlıkları tamamladılar.

Yapılan açıklamada BEB adına Osman Mızrak, hemşerileri ve misafirleri için müzik ve oyun havaları eşliğinde zevkli ve eğlenceli bir gün geçirmeleri için yaptıkları hazırlıkları tamamladıklarını, bu yıl daha tecrübeli, klas ve kaliteli bir organizasyon hazırladıklarını belirtti. Büyük organizasyonlarda, nerede, nasıl, ne yapacaklarını artık çok iyi bildiklerini, bu tecrübeleriyle, 10 binlerin üzerinde misafirleri ağırlayacak ön hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. Artık çok rahat olduklarını 10 bin 20 binleri ağırlayacak kapasitelerinin olduğunu anlattı. Kendilerinin bu etkinliklerden hiç bir devlet ve yerel yönetimden tek kuruş almadan tek başlarına yaptıklarını, açık havada 10 binleri tek başına ağırlayan şimdiye kadar hiçbir sivil toplum örgütü olmadığının altını çizerek, üstüne basa basa belirtti...Giderek her yıl tecrübeleriyle daha da bu rakamın üzerine çıkacak güçleri olduğunu anlatan Mızrak, bunu anlatırken yıllardır BEB olarak halka yaptıkları icraatlardan halkın çok memnun kaldığını belirtti...

Belçika Emirdağlılar Birliği(BEB) Başkanı Osman Mızrak, tüm gurbetçileri, “birlik ve beraberlik” mesajları vermek için 21 mayıs 2017 Pazar günü, öğle saatlerinde Wachtebeke Puyenbrug’a bekliyor.

Belçika Emirdağlılar Birliği (BEB) Başkanı Osman Mızrak daha sonra açıklamalarına şöyle devam etti

“Her yıl düzenlediğimiz kır şenliklerinden bir tanesini daha bu pazar günü gerçekleştireceğiz...Gurbetçilerimizin beklentilerine layık bir şenlik planladık...Bu yıl Belçika yerel sanatçılarımızın yanında, animasyon oyunlar, folklör oyunları ve süpriz çekilişler ile hediyeler dağıtacağız...Birlik beraberliğe bu kır şenliğiyle bir tuğla daha koyacağız...KESİNLİKLE İPTAL OLMAYACAK, bunu belirtmemin amacı, o günkü hava durumunda, hava şartları güneşli ve yağmur olmadığı görülüyor, ters bir hava değişimi olması durumunda da tedbirlerimizi aldık. Büyük kapalı 5 bin kişilik çadırımızda hazır... Mübarek Ramazan ve izin öncesi vatandaşlarımız ve hemşehrilerimiz arasında kaynaşmayı ve dayanışmayı hedeflediğimiz şenliğimize tüm gurbetçilerimizi davet ediyoruz” diye tüm gurbetçilere seslenen Başkan Osman Mızrak, kır şenliğinde Türkiye ve Belçika’dan önemli konukların olduğunun bilgisini verdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile