Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874333

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

İçişleri Bakanlığı, trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Artık ışıksız yaya geçitle rinde ‘Kırmızı Çizgi’ de yer alacak.
‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ mottosu ile başlayan trafikte yaya önceliği seferberliği yeni bir uygulamayla devam ediyor. Tüm ülkede olduğu gibi Emirdağ’da da ışıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak kırmızıya boyandı.
Bu kapsamda 30 Mart Salı günü ilçemiz Kaymakamı Osman Bilici ve Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ilçemizde de uygulamayı hayata geçirdi. Kaymakam Bilici, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan ışıksız yaya geçidinde sürücülere bilgilendirmede bulunarak broşür dağıttı.
Etkinlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kaymakam Bilici, “Yayalar kırmızı çizgimizdir mottosuyla yayaların geçiş üstünlüğünü sürücülerimi ze anlatmak amacıyla buradayız. Vatandaşlarımızdan özellikle motorlu araç sürücülerimizden talebimiz yayaların haklarına daha çok öncelik versinler. Yayalarımız bizim canımızdır. Trafik kazalarından dolayı bir insanımızın bile parmağının kanamasını istemeyiz. Bu konu daki duyarlılıklarından dolayı tüm Emirdağlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kaymakam Bilici, etkinlik alanındaki vatandaşlar ile bir süre sohbet ederek, bilgilendirme broşürü dağıttı.
KİMLER KATILDI?
Yaya Önceliği Kırmızı Çiz gimizdir etkinliğine Kaymakam Osman Bilici’nin yanı sıra Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Yanık, İlçe Jandarma Komutan V. J.Tğm. Yunus Tosun ile ilçemizde görev yapan trafik polisleri ve jandarma trafik ekipleri ile diğer ilgililer katıldı.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile