Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874315

Emirdag.gen.tr | Emirdağ'ın Yaşam Platformu - Emirdağ'da Sokağa Çıkma Yasağı  Başladı

Artan vaka sayılarıyla beraber Afyonkarahisar Yüksek Risk Grubunda yer alan iller arasında yer aldı. Buna göre ilçemiz de dahil olmak üzere ilimizde PAZAR günleri sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İl Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Gökmen Çiçek Başkanlığı’nda toplandı. Toplantı sonrası valilikten alınan kararlarla alakalı şu açıklama yapıldı:
“Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak 29.03.2021 günü toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı’nın 29.03.2021 tarih 5673 sayılı Genelgesine istinaden ;
1. Yeni bir karar alınıncaya kadar ilimiz Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller grubunda değerlendirilmiştir.
2.Yüksek risk grubunda yer alan ilimizde hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları yeniden düzenlenmiştir. Buna göre;
Hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında tüm ilimiz’de sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına devam edilecektir.
Yüksek risk grubunda yer alan ilimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi günü saat 21.00’de başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacaktır.
Yukarıda belirtilen şekilde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında İçişleri Bakanlığının 30.11.2020 tarih ve 20076 sayılı Genelgesi belirlenen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesinde” yer alan istisna/muafiyetler (sonraki Genelgelerle yapılan eklemeler dahil şekilde) ile sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat edilmesine dair usul ve esasların uygulanmasına aynı şekilde devam edilecektir.”

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile