Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874332

Emirdağ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyetine muhtar temsilciliklerinin seçimi 16 Mart Salı günü yapıldı. 
Emirdağ MYO Konferans Salonunda yapılan SYDV Mütevelli Heyeti seçim toplantısına; ilçemiz Kaymakamı Osman Bilici, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şükriye Yeşildağ, merkez mahalle ve köy muhtarları katıldı.
SYDV Toplantısının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Bilici, yeni seçilecek muhtarlara hayırlı olsun temennisinde bulunarak şunları kaydetti :   “Bugün sizlerin arasından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine merkez mahalle muhtarlarımızdan ve köy muhtarlarımızdan bir kişi olmak üzere 2 üye seçeceksiniz. Bu üyeler hiçbir ücret almadan tamamen gönüllülük esasına bağlı olarak görev yapacaklar. Devletimizin gönderdiği ödenekleri yardım başvurusunda bulunan vatandaşlarımıza uygun bir şekilde dağıtılmasına katkı sağlayacaklar.  Mahallelerimizde ve köylerimizde vatandaşlarımızla devamlı iç içe olan insanlarsınız ve yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızı siz daha iyi tanıyorsunuz. Belli kıstaslar var. Bu kıstaslar çerçevesinde yardımlar yapılıyor, zaten bir vatandaşın üzerine kayıtlı neyi varsa Bütünleşik Sistem sayesinde kimlik numarasını girerek görebiliyoruz. Ben, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine seçilecek olan muhtarlarımıza şimdiden hayırlı olmasını ve hayırlı kararlara imza atmalarını diliyorum” diye konuştu.
Yapılan seçim sonucu ilçemizde köy muhtarlarının SYDV temsilcili Camili Köyü Muhtarı Kenan KURU, merkez mahalle muhtarlarının temsilcisi ise Yeni Ka cerli Mahallesi Muhtarı Uğur DAĞCI seçildi. Seçilen muhtarlara yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile