Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728279

Hollanda’da, 150 üyeli Temsilciler Meclisi’nin belirlendiği milletvekili genel seçimlerinden, hükümet ortağı liberal sağ ve liberal sol partiler zaferle çıktı. Sol partiler ise, ciddi oy kaybı yaşadı.
Başta Belçika, Fransa, Hollanda olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde yaşayan Emir dağlıların başarılarına bir yenisi daha eklendi.
17 Mart 2021 günü açıklanan Hollanda genel seçimlerinde Emirdağlı Hülya Kat, milletvekili seçildi.
DAYDALI KÖYÜ’NDEN...
Aslen ilçemize bağlı Daydalı Köyü’nden olan Hülya Kat, 1 Ağustos 1983 doğumlu. Kat, Hollanda’da D66 partisinden milletvekili adayı oldu ve seçimde ipi göğüsleyenlerden biri oldu
Hollanda Amsterdam’da hukuk eğitimi alan Kat, D66 Noord Parti’sinde yönetim kurulu üyeliği ve 2010-2014 yıllarında Velsen Belediyesi’nde meclis üyeliği, 2018 yılından bu yana da Amsterdam Belediye Meclisi üyeliği görevlerinde bulunuyordu.
Demeçlerinde hiçbir zaman Türk kökenli olduğunu unutmadığını söyleyen Kat, “Daha iyi bir gelecek, işsizlik, ayrımcılık, islamafobi ve kötü eğitim gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmak için mücadele edeceğim” diyerek yola çıktığı 2021 seçimlerinde Hollanda’da yaşayan Türk kökenli hem şehrilerinin desteğiyle milletvekili seçildi.
Hollanda ve Karayipler’deki 3 adada 15 Mart Pazartesi gününden bu yana devam eden seçimlere, katılım yüzde 81 olarak gerçekleşti. Hollanda’da kayıtlı yaklaşık 13 milyon 200 bin seçmen bulunuyor.
>Mustafa KOYUNCU

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile