Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728265

Türkiye genelinde başlatılan soruşturmada 15 Temmuz ve 17-25 Aralık darbe girişimleri sonrası hala çalışanlarının maaş veya diğer kurumsal işlemlerini Bank Asya üzerinden yapan, FETÖ’cü dernek ve vakıflara ‘himmet’ adı altında bağışta bulunan kritik kamu kurum ve kuruluşlarının korumasını üstlenen özel güvenlik şirketleri mercek altına alınmıştı.

Özel güvenlik şirketlerine yönelik soruşturmada en ağır darbe ise hafta sonu vuruldu. Cuma günü başlatılan ve hafta sonu da devam eden operasyonda Türkiye genelinde FETÖ ile bağlantısı tespit edilen 64 özel güvenlik şirketi kapatıldı. Kapatılan şirketlerin yüzde 70’inin kamu kuruluşları olan hastane, üniversite, demiryolu ve öğrenci yurdu gibi noktalara güvenlik hizmeti verdiği belirlendi. 

Emirdağ’da Apolet Söktüler

Fetö ile irtibatı, iltisakı tespit edilen bu şirketlerden birisi de Ar Özel Güvenlik Şirketi olduğu tespit edildi. Emirdağ’da Kredi Yurtlar Kurumu’nun güvenlik işini alan firma faaliyetlerine devam ederken Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından lisansları iptal edildi. Emirdağ KYK’da görev yapan özel güvenlik görevlilerinin apoletleri söküldü ve görevlerine yeni özel güvenlik şirketiyle anlaşana kadar devam etmeleri istendi.

Özel Güvenlik Görevlileri de Araştırılıyor

Türkiye’de FETÖ’yle bağı olan 200’e yakın görevlide Bylock çıktığı ve özel güvenlik kimliklerine el konularak adli işlem başlatıldığı bilgisini veren Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı tarafından basınla paylaşıldı. Türkiye’deki Özel Güvenlik Görevlilerinin de FETÖ ile bağı olup olmadığı araştırılırken; bağı olanların kimliklerine el konuluyor.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile