Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
446
Makale Görünüm Sayısı
1874222
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava
İlçemiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından geçtiğimiz Salı günü (25.02.2020) okul bünyesinde İl AFAD ekiplerince organize edilen deprem, yangın ve arama kurtarma tatbikatı ve bilgilendirme eğitimi yapıldı.
Tatbikata İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan EMEKSİZ, ilçe Jandarma Komutanı Emrah DAL ve ilçe Emniyet Müdürü Erdal YANIK da katıldı.
Tatbikat sırasında ; il AFAD ekiplerince önce sınıflarda deprem anında sınıfta olunması durumunda uyulması gereken kurallar ve deprem anında verilmesi gereken tepkiler aynı zamanda sınıf içinde saklanma yerleri gösterilerek anlatıldı. Daha sonra öğretmenler kontrolünde sınıflardan öğrenciler tahliye edildi ve bahçedeki toplanma alanlarında toplanıldı.
Tahliye işlemlerinin akabinde tekrar bilgi lendirme yapılarak olası bir yangın durumunda yapılması gereken müdahale işlemleri ve veril mesi gereken tepkiler anlatılarak bilgilendirme yapıldı. Yangın tatbikatının akabinde okula il AFAD ekibi tarafından getirilen arama kurtarma köpeği (çıtır) arama-kurtarma gösterisi yaptı.
Emirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü ve öğretmenleri okul bünyesinde gerçekleştirilen tatbikata katkılarından dolayı il AFAD Müdürlüğü’ne ve ekiplerine teşekkür ettiler. >Emirdağ Gazetesi

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile