Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
339
Makale Görünüm Sayısı
1508378
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu Eğitime Tam Desteğini her fırsatta göstermeye devam ediyor.
Başkan Koyuncu; daha önce Çocuk Meclisi ve Gençlik Meclisi kurarak toplantılarda karar alınan birçok talepleri yerine getirmeyi başardı. Çocuk ve gençlerin atık projeleri, tiyatro istekleri, kütüphane talepleri, okul ve sınıf temizliği taleplerini derhal karşılayan Başkan Koyuncu son olarak ta hem öğrencilerin Deneme Sınavı taleplerini hem de ilçenin eğitimde başarı durumunu görebilmek için üç oturumdan oluşan ÜCRETSİZ DENEME SINAVI yapılacağını duyurdu.
Başkan Koyuncu; Türkiye genelinde yapılan, kendi okullarındaki ve sınıflarındaki başarı durumlarını gösterecek biçimde, ayrı ayrı değerlendiren yayın firması aracılığı ile tüm tedarikini Belediyenin karşıladığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize edeceği İlçenin Merkez ve Tüm Köy Okullarının katılacağı 3.,4.,5.,6.,7. ve 8. Sınıflarına ilk oturumda 24/26 Şubat 2020 tarihlerinde ÜCRETSİZ ÖDÜLLÜ DENEME SINAVI gerçekleşeceğini ifade etti.
Ayrıca Başkan Koyuncu; “Eğitimle alakalı da bir konuya değinmek istiyorum. Emirdağ’ımızda ilkokul üçten başlayarak ortaokul 8’e kadar bütün çocuklarımız için deneme sınavı yapılıyor. Bu sınavlar farklı firmalarca yapılıyor. Her okuldan bir tane Emirdağ birincisi, Türkiye birincisi çıkıyor. Hangisi birinci bilemiyoruz. Burada Emirdağ’ımızın da durumunu bilelim. Burada topyekûn Sayın Kaymakamımızın izniyle, Sayın Valimizin izniyle Emirdağ Belediyesi bir hizmete kalkıştı. Nedir? İlkokul 3’ten ortaokul sona kadarki köy okullarımız dahil bütün okulların, katılacağı tek bir deneme sınavı yaptırıyoruz. Ve burada velilerden cüzi paralar alınıyordu bunu da kaldırıyoruz bütün mali yükümlülüğü biz karşılayacağız. Böylece ilçemizin eğitim durumunu göreceğiz. Emirdağ’ımız içinde kim en iyi kim en kötü görelim. İlimiz içinde Emirdağ nerede göreceğiz, ülkemiz içinde nerede onu da göreceğiz. Burada çocuklar kendi sınıflarında öğretmenler çapraz olarak görevlendirilecek.” diyerek sözlerine son verdi. >EMİRDAĞ GAZETESİ

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile