Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
379
Makale Görünüm Sayısı
1728337
Görüntünün olası içeriği: Serkan Koyuncu, şunu diyen bir yazı 'HAFTANIN HABERİ İlçemiz Belediye Başkanı Serkan Koyuncu basın mensuplarıyl suplarıyla buluşmasında kendisine yöneltilen soruları "seffaf belediyecilik" adına bir bir yanıtlayacağını belirtti.'
Bilindiği gibi geçtiğimiz Perşembe günü ilçemiz Belediye Başkanı Serkan Koyuncu basın mensuplarıyla buluşmasında kendisine yöneltilen soruları da “şeffaf belediyecilik” adına bir bir yanıtladığını belirtmişti. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen toplantıda önce açıklamalarda bulunan Koyuncu sonrasında ise kendisine yöneltilen soruları da samimiyetle cevapladı.
Soru : Geçtiğimiz günlerde ilçemizin şehir girişlerine yapılacak olan görsellerle ilgili bir ihale yapıldı. Bu noktada ilçemizin şehir girişlerinin düzenlemesi nasıl olacak?
“ŞEHİR GİRİŞLERİMİZİ DE AVRUPAİ GÖRÜNÜME YAKIŞIR ŞEKİLDE YAPACAĞIZ”
Koyuncu : Bizim 56 projemizden biri; şehir girişlerinin yapılmasıydı. Şimdi Avrupa’da yaşayanımız çok. Gerçekten birçoğumuz Avrupa gördü ve biz de dedik ki Avrupa’ya yakışır da şehrimiz ve şehir girişlerimiz olsun. Yoldan girerken de çıkarken de hafızalarda kalıcı birşeylerimiz oldu. Şehrimizin tanıtımını iyi yapalım. Bizim bir Gömü’den girişimiz var, iki Konya Caddesinden girişimiz var, üç Eskişehir Caddesinden girişimiz var, iki tane de köy tarafından girişimiz var. Ana girişimiz üç tane. Her yıl Allah nasip ederse bir şehir tagı yapmak fikriyle yola çıktık ve böyle bir proje hazırladık. Şu anda bizim en rahat olduğumuz ve en hazır olan bölgemiz Eskişehir tarafından girişimiz. Şöyle ki; orada sıcak asfaltımız hazır, peyzajımız hazır Allah nasip ederse bu sene bu şehir girişiyle beraber başlıyoruz, Yıldıztepe mevkiine kadar da modern ışıklandırmamızı yapıyoruz ilk yılda ilk şehir projemizi bitirmiş oluyoruz. Bunun için projelerimizi çizdik ihaleye çıktık. Bunun da ihaleden sonra teslim süresi yaklaşık olarak bir ay. Seneye de yine sözümüz olsun Konya Caddesinden girişi yapacağız. Sonra da Afyonkarahisar tarafından girişi yapacağız. Adım adım gideceğiz ki; altyapılarını da tamamlayalım.
Soru : Yakında bir Avrupa ziyaretiniz olacak. Bu ziyarette Emirdağlı hemşehrilerimizle de buluşacak mısınız? Ne gibi temaslarda bulunacaksınız?
“AVRUPA ZİYARETİNDE, AVRUPA’DA YAŞAYAN HEMŞEH RİLERİMİZİN TALEPLERİNİ DİNLEYECEĞİZ”
Koyuncu : Öncelikle bizim düğünümüz var. Bunu açıkça belirteyim. Kendi yeğenimin düğününe gidiyorum. Çoluk-çocuk gideceğiz. Yarın konu olmasın pasaportumu da belediyeden çıkarttırmadım. Belediyenin hiçbir imkanını kullanmıyorum. Eşim devlet memuru olduğu için yeşil pasaportu var çocuklar, kendim eşim üzerinden yeşil pasaport aldık onunla gidiyoruz. Tabi sonuçta Emirdağ Belediye Başkanı olarak sadece düğüne gitmiyoruz.
Orada çeşitli görüşmelerimiz olacak. Sayın büyükelçimizle ve konsolosumuzla görüşmelerimiz olacak. Bazı siyasetçilerimizle görüşmelerimiz olacak. Gent’te, Brüksel’de ve Hollanda’da toplantılarımız olacak. Özellikle bayan derneklerimiz ve yardım derneklerimizle toplantılarımız olacak. Buradaki toplantıların amacı onların fikirlerini almak, biz öncelikle Emirdağ ile ilgili onların taleplerini dinlemek istiyoruz. Sonrasında da onların taleplerini elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız.
Soru : Son zamanlarda ilçemize köpekler sıkça bırakılıyor. Küpeli olan köpekler Emirdağ’a bırakılıyor. Bu köpekler ne yapılacak?
“KÖPEK BAKIMI NOKTASINDA EN BAŞARILI İLÇEYİZ”
Koyuncu : Çevre ilçe Belediye Başkanlarımızla (sadece Afyon değil, diğer belediye başkanlarımızla) görüşüyoruz. Açık konuşacağım. Bu hayvan barınağı işinde en başarılı ilçe Emirdağ. Neden? Bizim bu işle ilgili görevlendirdiğimiz arkadaş köpeği çok seviyor. Gerçekten çok seviyor. Kendi yemiyor, köpeklere yediriyor. Hangi tür, hangi cins köpek olursa olsun. Bunu çözemeyiz, bazı köpek toplama firmaları var. Gidiyor bir belediye sınırları içindeki köpekleri topluyor bunun bir bedeli var tabi. Bu firmaya parayı veriyor firma köpekleri topluyor, barınağa götürme şansı zaten yok o belediyeden alıyor başka bir belediyenin sınırları içine bırakıyor.
Biz geldiğimizden beri 1000’den fazla köpek topladık. Köylerimizden de gelen köpekler oluyor. Birileri bırakıyor biz alıp sahip çıkıyoruz. Emirdağ’da köpek noktasında münferit birkaç olay hariç hiçbir sıkıntı yok. Meydan köpekten geçilmiyordu. Yine bırakıyorlar bizim köpek toplayan arkadaşımız gidiyor, ne varsa toplayıp götürüyor. Hiçbir köpeği de incitmemeye çalışıyoruz. Birçok yerle anlaştık kesimhanelerden pay getiriyoruz köpeklere. Biz köpeklere bakıyoruz sonuçta Allah’ın yarattığı bir canlı.
Soru : Birincisi Belediye bu binadan taşındıktan sonra bu bina ne olarak kullanılacak (mevcut belediye binası), ikincisi bir önceki dönemde başlanılan inşaatların durumuyla ilgili ne gibi gelişmeler var?
“ŞU ANKİ BELEDİYE BİNASI SOSYAL MARKET OLACAK”
Koyuncu : Şu anki Belediye binamızla ilgili ufak bir görüşmemiz var. Onu şu anda söylemeyim. Güzel bir birim gelecek diye düşünüyoruz. Onun haricinde buradaki nikah salonunu koruyoruz. Nikahları burada kıymaya devam edeceğiz. İkincisi zemin katta; (Emirdağ halkımızın kadirşinas yardımsever olduğunu da bildiğimiz için) bunu da zamanı gelince duyuracağız Sosyal Market kuracağız. Yardımca ihtiyacı olan vatandaşlarımızı çeşitli aşamalardan geçirerek tespit edeceğiz, tespit ettikten sonra o vatandaşımıza bu sosyal marketten aylık bir hak tanıyacağız. Tabi burada yeni malzemeler olmak kaydıyla ve alınanları takip etmek kaydıyla burada sosyal market kuracağız. Üst katlarda Halk Eğitim gibi düşünün (özellikle kilimi ben çok istiyorum) hanımlarımıza ve gençlerimize kurslar açacağız burada. Milletin evi gibi devam edecek bu bina. Bir de bir birim düşünüyoruz o da olursa burası hakkaten çok güzel olacak.
“450 KİŞİLİK TİYATRO SALONU YAPACAĞIZ”
İkincisi şu; önceki dönemden kalan ihalemizin birini tamamladık. Üç tane bina başlamıştı önceki dönemde bir tanesi hamamın yanındaki bina bunun ihalesini verdik, bunun biraz içeriğini değiştirdik, çok etkin kullanacağız. Burada bayanlar için ayrı erkekler için ayrı spor salonu yapacağız. Yaşlı ve engelli lokali yapıyoruz. En üst kata 450 kişilik tiyatro salonu yapıyoruz. Biz buraya profesyonel bir tiyatro salonu yapmayı planlıyoruz.
İkincisi; Meydandaki binamız. Burada proje çalışmalarımız devam ediyor. Yazın sonu gibi ihalesini yapmayı düşünüyoruz.
Aşağıdaki parkın yanındaki yere de yepyeni kopseptte güzel bir eğlence merkezi tasarlıyoruz. İnşallah onun da ihalesine bu sene çıkmayı planlıyoruz. Koyuncu, toplantıda kendisine yöneltilen soruları da cevapladıktan sonra toplantı sona erdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile