Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
339
Makale Görünüm Sayısı
1508223
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan nüfuslarla ilgili olarak nüfusunda düşüş yaşanan Gömü beldesinde, Belediye Başkanı Hakkı Tekin bir açıklamada bulundu. İşte o açıklama;
“GÖMÜ Kasabamız kurulduğu 1994 yılından bugüne kadar sürekli olarak sınır olan 2000 nüfusunun üzerinde olmuştur. Bu süreçte EMİRDAĞ ilçemiz, beldelerimiz ve çevre ilçelerimizde dahil olmak üzere sürekli nüfus sabit kalmış veya azalmıştır. Ülke nüfusumuz ağırlıkla büyükşehirlere ve yurt dışına göç vermesi sebebiyle bu yılki nüfusumuz 2168 olarak açıklanmıştır. GÖMÜ Belediyemiz geçmiş yıllarda nüfustan dolayı 2000’in altına düşüp giden belediyeler içerisinde yer alırken ikametgahını ailesiyle, akrabalarıyla ve tanıdıklarıyla AFYON’a, İZMİR’e, ANKARA’ya, BURSA’ya, ESKİŞEHİR’e ve diğer illerimize aldıran aday olmuş ve kaybetmiş kişi seçim zamanı bu saydığımız illerden akrabalarını, tanıdıklarını ve ailesini GÖMÜ Kasabamıza yazdırırken keşke aynı duyarlılığı gösterip seçimden sonra ikametgahlarını tekrar GÖMÜ Kasabamızdan aldırmak yerine kasabamızda devam ettirselerdi.
‘’Tarlada yüzü olmayan insanların harmanda da yüzü olmaz.’’
GÖMÜ Kasabamız için kurulduğu 1994 yılından bugüne kadar her türlü hizmeti ve çabayı göstermiş olan, kasabamızı yaşanılabilir örnek belde konumuna getirmiş olan şahsıma ucuz siyasetle karalamaya çalışmak kadar basit bir düşünceleri olması manidardır. Her zaman olduğu gibi geçmişe takılıp kalmak yerine bizim için önemli olan GÖMÜ Kasabamıza daha nasıl güzel hizmetler yapabiliriz çabası içerisindeyiz. Bu vesileyle kasabamızda yaşayan, güzel ülkemizin her yerindeki ve gurbetteki tüm Gömülü hemşerilerimizi saygıyla selamlarım.”
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve yakın çekim

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile