Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
339
Makale Görünüm Sayısı
1508404
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
İlçemizden de çok sayıda hastayı tedavi ederek sağlıklarına kavuşmalarına vesile olan aslen Bolvadinli hemşehrimiz Prof. Dr. Alparslan Birdane Eskişehir’de özel bir hastanenin Kardiyoloji Bölümü’nde göreve başladı. Hastalarına gösterdiği yakın ilgi ve alakayla tanınan ve Emirdağlı birçok hemşehrimizin de yakından tanıdığı Prof. Dr. Alparslan Birdane geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de özel bir hastanede yeniden göreve başladı.
NE OLMUŞTU?
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Rektör yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekan vekili olarak görev yaparken 15 Temmuz darbe girişimi sonrası üniversiteden ihraç edilen ve tutuklanmamak, mağdur yaratmak ve intikam almak amacıyla itirafçı adı altında ifade veren Fetöcülerin kendisini “Kuran okunan bir toplantıda görüldüğü” beyanı üzerine FETÖ/PDY ile ilişkilendirilme iddiasıyla yargılanmış ve bu süreçte OHAL kapsamında kamu görevinden çıkartılmıştı. Mahkemesi sürerken Fetöcülerin kendi aralarında 2015 yılında yaptığı gizli bazı yazışmalar ortaya çıkmış ve burada Alparslan Birdane isminin açıkça yazılarak “kendilerinin karşısında olduğu ve onları üniversiteye almadığı” şeklinde geçen somut ifadeler lehte olacak şekilde mahkeme tarafından dosyaya konulmuştu. Şubat ayında gerçekleştirilen duruşma sonunda suçsuz olduğu ispatlanarak, mahkeme kararıyla beraat etmişti.
REKTÖR YARDIMCISI İDİ
Prof. Dr. Alparslan Birdane, 2014 yılında Türk Kardiyoloji Derneği, Hipertansiyon Çalışma Grubu Başkanlığı’na seçilmiş olup, 2015 yılında ESOGÜ rektörlük seçimlerinde dördüncü olmuş ve davet edildiği YÖK mülakatı sonrası beğenilerek devlet erkânının teveccühüyle Rektör yardımcılığı görevine getirilmişti. Darbe girişiminden beş ay sonra Beştepe Külliyesinde yapılan Üniversitelerin açılış toplantısına da katılan, Alparslan Birdane görevden alındıktan bir yıl sonra Eskişehir Osmangazi üniversitesinde dört çalışan personel öldürülmüştü. Görevde bulunduğu süre sırasında üniversiteye alınan personelden bu zamana kadar FETÖ soruşturması geçiren olmamıştır.
Dosyasının OHAL Komisyonunda görevine geri iadesi için incelenme sırasını bekleyen Prof. Dr. Alparslan Birdane ülkemizde özel sağlık kuruluşları arasında önemli bir yer edinen, Acıbadem Hastanelerinin Eskişehir Şubesinde Kardiyoloji bölümünde göreve başladı. Aslen Bolvadin’li olan hemşehrimiz Alparslan Birdane’ye yeni görevinde başarılar diler yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ederiz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile