Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
339
Makale Görünüm Sayısı
1508193
Emirdağ İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri 30.09.2019 Pazartesi günü yani bugün Emirdağ-Çifteler Karayolunda helikopter yardımıyla yaptığı trafik denetiminde bir çok araç sürücüsüne idari para cezası uyguladı.
Jandarma Genel Komutanlığı’nın trafik kazalarını ve asayiş olaylarını önleme faaliyetleri çerçevesinde Emirdağ Jandarma Komutanlığı tarafından helikopter destekli uygulama yapıldı. Havadan denetim yapılırken yerden de jandarma trafik ekipleri durdurdukları araçlarda kontrol yaptılar.
Bugün Emirdağ İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerince Emirdağ-Çifteler karayolunda havadan helikopter destekli yapılan trafik kontrollerinde kurallara uymayan sürücülere çeşitli miktarlarda cezalar uygulandı. Yol üzerinde seyir halinde kural ihlalinde bulunan sürücüler havadan helikopter ile tespit edilerek kontrol noktasındaki ekiplerce durdurularak gerekli cezai işlem uygulandı.
Helikopter desteğiyle yapılan denetim kapsamında seyir halinde bulunan araçlarda cep telefonuyla görüşme, emniyet kemeri kullanmama, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme, sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak, park etmek gibi trafik kuralları ihlalleri denetlenerek ihlali yapan sürücülere idari para cezası uygulandığı öğrenildi.
DENETİMLER DEVAM EDECEK
Halkın huzur ve güven içinde seyahat edebilmeleri ve meydana gelen trafik kazalarının azaltılması için benzer uygulamaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile