Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
339
Makale Görünüm Sayısı
1508323

İlçemiz Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, AK Parti Belediye Başkan Adayı iken seçim vaatleri arasında yer alan doğalgaz çalışmalarıyla ilgili birçok görüşme gerçekleştirmişti.
Serkan Koyuncu, seçimden önce gazetemize yaptığı açıklamada da ilçemizde doğalgazın yaygınlaştırılması için ellerinden geleni yapacağını en önemlisi de belediye meclisi toplantısında daha önceden alınan kazı bedelinin alınmayacağını dile getirmişti.
8 Nisan 2019 tarihindeki Belediye Meclisi toplantısı sonrasında 2019/71 sayılı kararda; “Bazı belediyelerce zemin tahrip ve üst kaplama bedellerinde önemli ölçüde artışlar yapılması ve bu artışların doğalgaz dağıtımı yapan şirketlerce tarifelere yansıtıldığı, bu durumun vatandaşları olumsuz etkileyeceği göz önüne alındığında, doğalgaza yönelik alt yapı yatırımlarının teşvik edilip yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak ve bu sayede bu tür yatırımların vatandaşa yansımayacak maliyetini azaltabilmek amacıyla zemin tahrip ve üst kaplama bedelleriyle ilgili belediye meclislerince karar almak suretiyle bedelsiz de yapılmasının mümkün olabileceği değerlendirildiğinden 31.12.2020 tarihine kadar doğalgaz şirketi tarafından yapılacak olan tahrip ve üst kaplama bedellerinden ücret alınmaması oy çokluğuyla karar verilmiştir” denildi. Belediye Meclisindeki bu karara MHP’li bir Meclis Üyesi hariç tüm üyeler onay vererek oy çokluğu sağlanmış oldu.
Başkan Koyuncu’nun ilk belediye meclisi toplantısında belediye meclis üyeleriyle aldığı bu karar ilçemizde doğalgaz çalışmalarının hızlanması açısından  kritik bir adım olarak yorumlanıyor.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile