Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
272
Makale Görünüm Sayısı
544227

Yerel seçimlere kısa bir süre kala AK Parti Belediye Başkan Aday Adaylarından Gökhan Yüce gazetemizin sorularını yanıtladı.
Yüce, neden aday olduğundan, Emirdağ için projelerine kadar birçok konudaki sorularımızı samimiyetle cevapladı.
•Öncelikle Gökhan Yüce kimdir? Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
Gökhan Yüce : Birçok Emirdağlı gibi ben de 1973 yılında Belçika’da dünyaya geldim.1982 yılında kesin dönüş yapmamızı müteakip; ilk, orta ve lise tahsilimi ilçemizde yaptım. Afyon Kocatepe Üniversitesi  Maliye Bölümü’nü 1998 yılında bitirdim ve aynı yıl açılan sınavı kazanarak Emirdağ Vergi Dairesi Müdürlüğü bünyesinde memur olarak çalışmaya başladım. 2008 yılında Maliye Bakanlığı’nın açtığı sınavı 55. sırada kazanarak, Eskişehir Maliye Kursu Mesleki Eğitim Müdürlüğü’nden 2009 yılında mezun oldum, yine aynı yıl açılan Gelir Uzmanlığı sınavını 93 puanla kazanarak Emirdağ Vergi Dairesi Müdürlüğünde üç ayrı servisin şefliğini ve muhtelif zamanlarda Vergi Dairesi Müdür Yardımcılığı vekilliği görevlerini yaptım.
Kamu görevlerim dışında;
-1990-1991-1992-1993 yıllarında Emirdağ FM, Flash Radyo ve Şirin FM radyolarının program yapımcı ve sunuculuğunu,
-2005-2013 yılları arasında Belçika’da kurulu bulunan ve bugüne kadar 2000 nin üzerinde bedelsiz engelli aracı dağıtan  EYAD isimli derneğin Türkiye sorumluluğunu;
-2004-2005-2006 yıllarında ‘’Emirdağ Belediyesi Festival Komisyonu’’ üyeliğini,
-2006-2007 yıllarında Emirdağ Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Platformu kurucu heyetinde bulunarak, platformun tasfiyesine dek yönetim kurulu üyeliğini,
-2013 yılında Emirdağ’ın en büyük derneği olan EKDAD’ı kurarak, 2 yıl boyunca yönetim kurulu üyeliğini,
-Muhtelif zamanlarda Emirdağspor Kulübü genel kaptanlığı, yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini,
-2015 yılında Zafer Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu üyeliğini,
-2014/2015 yıllarında ‘’Emirdağ Kaymakamlığı Yerel Tarih Araştırmaları Komisyonu’’ üyeliklerini yaptım.
-Son olarak ‘’Gelir Uzmanı’’ unvanıyla bir kamu kurumunda çalışmakta iken istifa ederek AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundum.
•Peki neden Emirdağ Belediye Başkan Aday Adayı oldunuz?
G.Y. : Huzuru ve kardeşliği Kaf Dağı’nın ardında sandığımız şu günlerde;
Kinden, öfkeden, suiniyetten, enaniyetten  ve nefretten  sıyrılmış bir idare tarzının elzem olduğuna inandığım için, tepeden tırnağa bu ilçeyi  imar ve inşa etmek üzere  aday adayı oldum.
Bu güzel ilçenin en çılgın projesi  aslında kendisi idi ama o çılgın proje bir türlü o tozlu raflardan indirilip, vitrinlere konulamadı…
Şimdi biz, bu ilçeyi o vitrine çıkarmaya talibiz!
Emirdağspor’u bu şehrin en güzide takımı yaptığımızda, EYAD’ı bu ülkenin en tanınmış derneklerinden biri haline getirdiğimizde, EKDAD’ı bu ilçenin en varlıklı sivil toplum kuruluşu haline dönüştürdüğümüzde başarmıştık bunu. O zaman başardık, şimdi de başarmaya talibiz…
Hayır ve şerrin ALLAH’tan geldiğini bilerek; gerek kendim , gerek partim ve ilçem için ‘’hayra vesile olması’’ temennisi  ile ve  dualarımda olanların dualarında bulunmak ümidiyle bu yola çıktık.
Bunun dışında bu ilçede yıllardır yaşayan bir Emirdağlı olarak Emirdağ halkını, Emirdağ’ın sorunlarını ve bu sorunların çözüm yollarını gayet iyi bildiğimi ifade etmek isterim. Emirdağ, bugün Afyonkarahisar’ın en güzide ilçelerinden biri olacak durumda iken; maalesef göç veren bir ilçe durumundadır. Projelerimizle ve ekibimizle bunu tam tersine çevirecek bir potansiyele sahibiz. Hedefimiz; ilçemizi hem Afyonkarahisar ilimizde hem de tüm bölgemizde hakettiği noktaya elbirliğiyle taşımaktır. İlçemizin bu hedeflere bir an önce ulaşması için aday adaylığı başvurusunda bulundum.
•Emirdağ’ın bu hedeflere ulaşması için projeleriniz var mı ve bu projeler neler?
G.Y. : Tabi ilçemizin bu hedeflere ulaşması için birçok projemiz mevcut. Biz bu projelerin tamamının adını “EMİRDAĞ VİZYON 2023” olarak isimlendirdik. Bu projelerin başında ilçemizin 5 ayrı caddesi için 5 ayrı proje hazırladık. Bu kapsamda ilçemizin 5 giriş kapısına 5 isim verdik. Bunlar; Bayat Caddesi (Osmanlı Kapısı), Konya Caddesi (Selçuklu Kapısı), Suvermez Caddesi (Göktürk Kapısı), Karacalar Caddesi (Timur Kapısı), Elhan Caddesi (Gazneliler Kapısı)’dır. Bununla beraber yazın Avrupa’da yaşayan hemşehrilerimizin ilçemize gelmesinden dolayı artan nüfusla beraber gurbetçi hemşehrilerimizin vakitlerini geçirebilecekleri “Emirdağ Gölpark Projemiz”i hayata geçireceğiz. Tabi halkımız için “Hizmet Projeleri”miz olacak. Bunlar arasında; cep mobil belediye, klimalı otobüs durakları, yatırım ve proje ofisi, Emirdağ tarih evi, çiçek sokakları, 3 caddeye 3 kuru havuz sistemi mevcuttur. Emirdağ’da yaşayan gençlerimiz için de “Gençlik Projelerimiz” mevcut. Bunlar arasında ise; madde bağımlılığı ile mücadele, Emirdağ Yaylası Gençlik Kampı (Yılkı Atlarının izinde), Gençler için iş arama ve iş kazandırma merkezi, gençler ve efsaneler buluşuyor, ödüllü yarışma programları, sokak konseri ve sokak sineması günleri, teknolojik genç projeleri bulunuyor.
Bunların dışında engelliler ve bayanlar için de ayrı ayrı 10’a yakın projemiz mevcut. 10 mahalleye 10 mini spor alanı ile şehit yakınları ve gaziler için de projelerimiz bulunmakta.
Son olarak; Pınarbaşı, işkent ve otopark sorunu çözümü belli başlı projelerimiz arasında. Bu projelerimizin hayata geçmesiyle beraber ilçemiz hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaşacaktır.
•Peki, Emirdağ’ı nasıl yönetmeyi planlıyorsunuz? Yani sizin farkınız ne olacak?
G.Y. : Bu konuda ilk olarak şunu belirteyim; Sayın Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ilçemizi yönetirken hiçbir zaman “ben” demeyeceğiz, “biz” diyeceğiz ve Emirdağ’ı Emirdağlılarla birlikte yöneteceğiz. Emirdağ halkı bizim gözümüz kulağımız olacak ve Belediye yönetiminde aktif rol üstlenecek. Ayrıca şeffaflık ve hesap verilebilirlik yönetimle ilgili bir diğer farkımız olacak. Yine Sayın Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “halkımızın hizmetkarı olacağız”.
•Son olarak vermek istediğiniz bir mesaj var mı?
G.Y. : Son olarak; yıllardır Emirdağ’da yaşayan ve Emirdağ halkını yakından tanıyan biri olarak benim referansım Emirdağ halkıdır. Bizi merak edenler veya bizimle ilgili bilgi almak isteyenler herhangi bir hemşehrimizden bilgi alabilirler. Projelerimizde de belirttiğim gibi hedefimiz; ilçemizi hem Afyonkarahisar ilimizde hem de tüm bölgemizde hakettiği noktaya elbirliğiyle taşımaktır. Bu vesileyle hepinizi sevgiyle selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile