Emirdağ Hava Durumu

EMIRDAG

Kullanıcılar
1
Makaleler
353
Makale Görünüm Sayısı
1610303

ERASMUS Eğitim Birlikteliği çerçevesinde Fransa, İtalya, Polonya, Portekiz ve Türkiye’den birer okulun katılımıyla gerçekleştirilen projenin 4. Hareketliliği 5-10 Kasım 2018 tarihleri arasında Portekiz’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
İlçemiz Anadolu Lisesi nin ülkemizi temsilen katıldığı toplantı Portekiz’in Atlas Ok yanusu kenarındaki turistik kenti Faro’da yapıldı.
Emirdağ Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Zeliha DOĞAN’ın profesyonelce koordinesiyle hayata geçirilen projenin Portekiz bölümüne Okul Müdürü Halil KOCABAŞ, Almanca Öğretmeni Mehmet Feti ŞEN, Öğrenciler Tuğba KÖKSAL, Kadriye ASLAN ve İsmail Can KORKMAZ katıldı.
Çevre koruma, iklim değişimi, doğadaki aktivi teler beş gün devam eden oturumların ana temalarıydı.
Daha önce gerçekleştirilen Polonya, İtalya, Fransa hareketliliklerini başarıyla gerçekleştiren Emirdağ Anadolu Lisesi, Almanca Öğretmeni Feti ŞEN’in canlı ve akışkan İngilizcesiyle Portekiz ayağında da üstün bir performans sergilendi. Okul öğrencilerinin Türkiyemizi ve Emirdağımızı tanıtıcı bilgilendirme konuşmalarıyla, ‘Dünya Ana’ konulu sunumları katılımcı ülke gruplarınca ilgiy le izlenirken, İngilizceyi kullanabilme becerileri de takdirle karşılandı.
Projenin mart ayındaki Polonya ayağından sonra, mayısın ilk haftasında da Emirdağ, katılımcı ülke gruplarına ev sahipliği yapacak.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile